Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Suurest lugejahuvist Eesti imetajate vastu trükiti e-õpik raamatuks

Uus raamat
Uus raamat Autor/allikas: Rahva Raamat

Tartu ülikooli teadlased andsid kevadel välja e-raamatu „Eesti imetajad“. Tänaseks on laiemale lugejaskonnale suunatud ülevaatlikku raamatut täiendatud ning see on jõudnud ka paberkandjale.

„Imetajaid käsitlevaid tõlkeraamatuid on viimasel ajal ilmunud mitu, kuid ükski neist ei vaatle loomapopulatsioonide olukorda Eestis. Viimane koguteos ilmus ligi 60 aastat tagasi ning vahepeal on Eesti loomastikus toimunud väga suuri muutusi,“ kirjutavad raamatu autorid, Tartu ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi teadlased Epp Moks, Jaanus Remm, Oliver Kalda ja Harri Valdmann teose eessõnas. Autorite sõnul on siia tulnud ise või inimese asustatuna mitmeid uusi liike, muutunud on paljude liikide populatsioonide seisund ning juurde on saadud uusi teadmisi.

Epp Moks ütles, et kevadel ilmunud elektroonse kõrgkooliõpiku tagasiside on olnud väga positiivne ja selle põhjal tundus, et vajadus uuema, kokkuvõtliku imetajaraamatu järele ei olnud vaid ülikoolis. “E-õpikut koostades pidasime silmas eelkõige mugavat erialase info saamise võimalust,” rääkis Moks.

Vastilmunud paberraamat ei ole e-õpiku väljatrükk, pigem on selle rõhk imetajate tutvustamisel ja nende vastu huvi tekitamisel.

„E-õpikus olid loomade kohta joonised, raamatusse lisasime ka fotod, kuna tagasiside põhjal tunti just nendest puudust. Raamatus on lihtsamaks kirjutatud liikide osa, nii et see on loodushuvilisele kindlasti kergemini loetav kui e-õpik, samas arvame, et ka paberraamat on sobiv kasutamiseks kõrgkoolis,” lisas Moks.

Raamat „Eesti imetajad“ püüab täita lünka, mis on aastatega tekkinud, ning annab ajakohase ülevaate Eesti loomastiku kujunemisest, imetajaliikide süstemaatikast, nende bioloogiast ning ohustatusest Eestis ja Euroopas. Raamatus leiavad käsitlemist liigid, kes elavad või keda on kohatud Eestis alates 20. sajandist, samuti on välja toodud liigid, kelle levila võib Eestisse laieneda.

E-õpik on huvilistele internetis tasuta kättesaadav Tartu ülikooli DSpace'is.

Raamatu autorid esitlevad raamatut täna, 11. septembril kell 17 Tartu Tasku keskuse Rahva Raamatus.

Toimetaja: Katre Tatrik, Tartu ülikool

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: