Noore õpetlase stipendium viib maailma tippülikoolidesse õppima 20 noort  

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Edingburghi ülikooli Uus Kolledž Autor/allikas: kim traynor/Wikimedia Commons

Eraettevõtjate ning haridus- ja teadusministeeriumi 4000 euro suuruse ühisstipendiumi toel asub sellel aastal välismaa mainekamates ülikoolides õppima 20 noort.

Selleaastased stipendiaadid, keda on oluliselt rohkem kui varasematel aastatel, suunduvad enamjaolt õppima Suurbritannia ülikoolidesse, näiteks Cambridge'i, Edinburghi ja Oxfordi. Lisaks minnakse õppima Soome, Prantsusmaa ja Ameerika Ühendriikide ülikoolidesse.

„Kui tahame olla maailmas konkurentsivõimelised, peame hoolitsema selle eest, et meie noored saaksid võimaluse õppida maailma parimates ülikoolides maailma parimate õppejõudude käe all. Kuid lisaks haridusele võimaldavad taolised ülikoolid omandada veel midagi tänapäeva maailmas väga olulist- avatust ning oskust väärtustada ja teha koostööd erinevate kultuuride ning rahvustega,“ märkis stipendiumi üks annetajatest ja Stanfordi ülikooli magistrikraadi omandanud Sten Tamkivi.

Stipendiumi saanud lõpetajad on pärit koolidest üle Eesti. Tallinna ja Tartu koolide kõrval on esindatud näiteks Narva, Kärdla ja Kuressaare. Erialavalik ulatub füüsikast, matemaatikast ja inseneriteadustest koorijuhtimise, kirikumuusika ja draamaõpingute ning rahvusvaheliste suheteni.

Stipendiumi fondi maht oli tänavu 80 000 eurot, millest poole annetasid eraettevõtjad ja teise poole lisas haridus- ja teadusministeerium. Annetajate seas teiste seas TransferWise’i, Skype’i, Hansapanga ning LHV asutajaid ning mitmeid teisi ettevõtjaid.

Stipendiaatide nimekirjaga saab tutvuda noore õpetlase stipendiumi kodulehel.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: