Fakte Euroopa sotsiaaluuringust: eestlased tunnistavad vale kindlustusnõude esitamist teistest eurooplastest sagedamini ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pildil on illustreeriv tähendus
Pildil on illustreeriv tähendus Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Euroopa sotsiaaluuringu andmed näitavad, et kuigi Eesti elanikud peavad liialdatud või vale maksunõude esitamist umbes sama valeks kui eurooplased keskmiselt, tunnistavad nad sellise nõude esitamist sagedamini kui ühegi teise Euroopa riigi kodanikud.

Paraku ei selgu uuringust, kas eestimaalased kalduvadki teistest eurooplastest sagedamini kindlustushüvitistega petma või on nad lihtsalt ausamad tunnistama, et on selliselt käitunud.

Kõige vähem taunitavaks peavad valenõude esitamist prantslased. Samas on prantslaste seas väga vähe neid, kes oleks oma sõnade kohaselt ise valenõude esitanud.

Kõige taunitavamaks peavad valenõude esitamist norrakad.

Faktid on Euroopa sotsiaaluuringu 2004 andmetest välja võtnud Tartu ülikooli sotsiaalpoliitika teadur Ave Roots ja nooremteadur Mai Beilmann.

Toimetaja: Katre Tatrik, Tartu ülikool; Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: