Fakte Euroopa sotsiaaluuringust: Eesti elanikud ei usu, et valitsus kõiki kodanikke vaesuse eest kaitseb ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Aprillis ametisse astuund valitsus.
Aprillis ametisse astuund valitsus. Autor/allikas: Stenbocki maja

Euroopa riikide sotsiaalpoliitika ning sotsiaalsüsteemid on väga erinevad ning see kajastub ka elanike arvamuses selle kohta, kas valitsus kõiki elanikke vaesuse eest kaitseb või mitte. Kui Skandinaavias elatakse teadmises, et riik elu hammasrataste vahele jäänud inimeste heaolu eest hoolt kannab, siis Ida- ja Lõuna-Euroopas peetakse vähem tõenäoliseks, et riik kodanikke vaesusesse langemise eest kaitseb.

Euroopa sotsiaaluuringu andmetest selgub, et sarnaselt mitmetele teistele postkommunistlikele riikidele ei arva ka Eesti elanikud, et valitsus kõiki kodanikke vaesuse eest kaitseks.

Eesti elanikest vähem usuvad seda oma valitsusest ukrainlased, bulgaarlased, albaanlased, kosovlased, itaallased ja leedukad. Kõige enam usuvad, et valitsus kõiki kodanikke vaesuse eest kaitseb, Skandinaavia riikide, Šveitsi ja Hollandi elanikud.

Eesti sees ei erine vanuselised, hariduslikud ja keelelised grupid arvamuse osas, kuivõrd valitsus kõiki kodanikke vaesuse eest kaitseb.

Faktid on Euroopa sotsiaaluuringu 2012. aasta andmetest välja võtnud Tartu ülikooli sotsiaalpoliitika nooremteadur Mai Beilmann.

 

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: