MERS koroonaviirusele avastati kaks potentsiaalset ravivõimalust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Juunikuus Lõuna-Koreas puhkenud MERSi epideemia on teadlastele kõvasti tööd andnud ning praeguseks on ette näidata kaks potentsiaalset ravimit.

Marylandi ülikooli meditsiinikool ja biofarmaatsia ettevõte Regeneron Pharmaceuticals on välja tulnud kahe antikehadel tugineva potentsiaalse ravivõimalusega, mis tõotab läbimurret MERSi ennetamisel ja ravis. Praegu on see andnud positiivseid tulemusi loommudelitel tehtud katsetes.

Eile Ameerika Ühendriikide teadusakadeemia toimetistes ilmunud artikli ühe autori Marylandi ülikooli dotsendi Matthew B. Friemani sõnul jätkatakse kliiniliste uuringutega, et näha, kas need antikehad võivad potentsiaalselt ravida MERSi nakatunud inimesi.

Katsetest selgus, et kahel antikehal, REGN3051 ja REGN3048, on võime neutraliseerida viirust. Lisaks sellele aretati ka uut tüüpi hiiri, millel on teatud inimkehale sarnaseid omadusi. Tavapäraselt ei ole hiired MERS koroonaviiruse suhtes tundlikud. Need uut tüüpi hiired võimaldavad Matthew Friemani kinnitusel teadlastel paremini mõista, kuidas MERS ja teised koroonaviirused inimkehas arenevad ning ühtlasi katsetada potentsiaalseid ravimeid.

Videos räägib Marylandi ülikooli dotsent Matthew B. Frieman MERS koroonaviirusest ja potentsiaalsetest ravivõimalustest:

Kaamelitelt inimestele kandunud MERS koroonaviirus hakkas levima kolme aasta eest ning on selle aja jooksul nõudnud enam kui 400 inimest. Lõuna-Koreas puhkes epideemia möödunud kuul, kui Saudi Araabiast Lõuna-Koreasse reisinud turist nakatas haiglates MERS-viirusega kümneid inimesi. Ühtekokku on seal praeguseks tuvastatud 180 haigusjuhtu, viiruse tagajärjel on surnud ligi 30 inimest.

Lõuna-Koreas viibiv ERR.ee reporter Maarja Roon selgitas, et viimastel päevadel pole uusi nakatumisjuhtumeid tuvastatud ning valitsus loodab juuli lõpuks riigi taas MERSi-vabaks kuulutada. Haiguspuhang on aga jätnud jälje kohalikule raviturismile, mis on populaarne näiteks jõukamate venelaste hulgas. Paraku levis MERS just riigi tuntumates haiglastes, mistõttu ei saadud seal kvaliteetset raviteenust pakkuda.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: