Fakte Euroopa sotsiaaluuringust: Eestis hinnatakse oma arenemisvõimalusi töökohal kõrgemalt kui üheski teises Euroopa riigis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

TransferWise'i kontor Tallinnas.
TransferWise'i kontor Tallinnas. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eestimaalaste arvates pakub nende töö neile häid arenemisvõimalusi. Ligi 60 protsenti Eesti elanikest nõustub väitega, et nende praegune töö pakub neile häid arenemisvõimalusi.

Seejuures hindavad eestlased oma arenemisvõimalusi praegusel töökohal kõrgemaks kui ükski teine Euroopa rahvas. Eestile järgnevad Holland, Belgia, Suurbritannia ja Šveits, kus ligikaudu pooled elanikest peavad oma arenemisvõimalusi praegusel töökohal heaks. Kõige vähem arenemisvõimalusi pakkuvaks peavad oma praegust töökohta tšehhid, ungarlased ja slovakid.

Eestimaalaste rahulolu oma arenemisvõimalustega töökohal kasvas lühikese ajaga hüppeliselt. Aastal 2004, kui Euroopa sotsiaaluuringu raames sama küsimust küsiti, pidas oma arenemisvõimalusi töökohal heaks vaid viiendik eestimaalastest.

Üldise tööga rahulolu poolest on Eesti siiski jätkuvalt Euroopa rahuolematuma kolmandiku hulgas.

 

Faktid on Euroopa sotsiaaluuringu 2004 ja 2010 andmetest välja võtnud Tartu ülikooli sotsiaalpoliitika nooremteadur Mai Beilmann.

Toimetaja: Katre Tatrik, Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: