Fakte Euroopa sotsiaaluuringust: Eesti elanikud taunivad maksudest kõrvale hoidmist, kuid petavad sellest hoolimata ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Raha
Raha Autor/allikas: Toomas Huik/Postimees/Scanpix

Euroopa sotsiaaluuringu andmetest selgub, et kuigi eestimaalased kuuluvad nende Euroopa rahvaste hulka, kes peavad maksudest kõrvale hoidmist kõige taunitavamaks, tunnistavad nad ise maksudest kõrvale hoidmise eesmärgil sularahas maksmist kõige sagedamini.

Samas ei ole võimalik selle küsimuse alusel hinnata, kas Eesti elanikud käituvadki teistest eurooplastest maksudest kõrvale hiilimise osas ebaausamalt või on nad lihtsalt ausamad tunnistama oma ebaausat käitumist.

Kõige taunitavamaks peavad maksudest kõrvale hoidmist türklased, kõige vähem taunitavaks belglased. Kõige vähem on oma sõnade kohaselt maksupettusi toime pannud šveitslased.

 

Faktid on Euroopa sotsiaaluuringu 2004 andmetest välja võtnud Tartu Ülikooli sotsiaalpoliitika teadur Ave Roots ja nooremteadur Mai Beilmann.

Toimetaja: Katre Tatrik, Tartu ülikool

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: