Fakte Euroopa sotsiaaluuringust: kõige vähem ületunde tehakse Soomes ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Üle 60 tunni nädalas töötab Eestis 12 protsenti inimestest.
Üle 60 tunni nädalas töötab Eestis 12 protsenti inimestest. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Kui Islandil ja Iisraelis saab alla poole töötajatest oma töö neljakümne nelja tunniga tehtud, siis Soomes ei tööta üle 44 tunni nädalas ligi 80 protsenti töötajatest.

Kõige pikemad töönädalad on Venemaal, kus üle kolmandiku töötajatest töötab üle 60 tunni nädalas. Eestis piirdub 44-tunnise töönädalaga veidi üle 60 protsenti töötajatest.

Kui vaadata mehi ja naisi eraldi, siis kõige sagedamini töötavad üle 44 tunni nädalas Islandi ja Iisraeli mehed ning Vene ja Tšehhi naised, kõige vähem Soome ja Prantsusmaa mehed ning Hollandi ja Taani naised. Mehed teevad kõigis riikides rohkem ületunde kui naised. Eestis töötab üle 44 tunni nädalas 45 protsenti meestest ja 28 protsenti naistest, sealhulgas üle 60 tunni nädalas 15 protsenti meestest ja üheksa protsenti naistest.

Faktid on Euroopa sotsiaaluuringu 2012 andmetest välja võtnud Tartu ülikooli sotsiaalpoliitika teadur Ave Roots ja nooremteadur Mai Beilmann.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: