Veebisaade "Fookus": kolm soovitust, kuidas infomüra endast eemal hoida ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1427134130000 | amCalendar}}
Fookus
Fookus Autor/allikas: Fookus

Noorte ajakirjanike loodud ja juhitud veebisaates "Fookus" räägiti täna uue meedia arengust, tehnoloogiatest ning omaalgatuslike väljaannete rollist uue meedia sisu kujundamisel. Tunniajase saate külalisteks olid Henrik Roonemaa, Madis Kimmel, Helen Tammemäe ja Indrek Ibrus.

Saates tõstatusid mitmed küsimused sellest, milline peaks olema infoühiskonna inimeste tervislik meediatarbimine ehk kuidas eristada kvaliteetset ebakvaliteetsest. Mida on omaalgatuslikel meediaväljaannetel pakkuda mitmekesisuse mõttes kahe suure meediaorganisatsiooni kõrvale ja kuidas mõjutab sotsiaalmeedia professionaalse ajakirjanduse töövõtteid.

Teemat kokku võttes küsis saatejuht Marian Võsumets soovitust, kuidas tänapäeva infoühiskonnas hoida müra endast eemal ning n-ö tervislikult veebimeedias käituda. Henrik Roonemaa soovitus oli lihtne ja selge: "Ära kliki saastal!" Provotseerivad ja õõnsad pealkirjad või sisu kutsuvad sageli endal klõpsama, kuid just sellest tasuks hoiduda, sest see toidab seda, mida Roonemaa saastaks nimetas. Madis Kimmeli sõnul ei vaja aga kriitilise mõtlemisvõimega inimesed soovitusi. Ülejäänud on aga paraku kehvemas seisus. Helen Tammemäe soovitus puudutas aga hoopis ekraani tagant ära minemist ning inimestega suhtlemist.

Kuidas "Fookus" sünnib?

"Suur osa saatemeeskonnast on BFM-i tudengid, kuid "Fookus" ei ole sisult tudengisaade – seda näitab juba teemade ja külaliste valik," ütles "Fookuse" autor ja saatejuht Marian Võsumets reedel Vikerraadiole antud intervjuus. "Meid motiveerib tõsiasi, et saame teha täpselt seda, mida ise soovime ja tagasiside on olnud positiivne. Katsetame väga palju formaadi ja teemadega - näiteks viimane saade oli erandkorras hoopis vene keeles," lisas Võsumets.

Esimene "Fookus" oli eetris eelmise aasta 26. märtsil. Käsitletud on muuhulgas Ukraina konflikti, Euroopa Liidu föderaliseerumist, kooseluseadust, ajakirjanike suundumist poliitikasse, venekeelse telekanali loomist ja prostitutsiooni reguleerimist. Viimase eest pälvis "Fookus" organisatsiooni Living for Tomorrow meedia eripreemia naistevastase vägivalla tõkestamise eest.

Lisaks on olnud eetris valimisdebatid, sealhulgas peaministrikandidaatide debatt enne riigikogu valimisi. Vaata meeleolukat klippi varasematest saatekülalistest.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: