Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kahe päevaga registreerus programmeerimise e-kursusele 650 inimest

Programmeerimine
Programmeerimine Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Kui esimesed ingliskeelsed avatud e-kursused algasid Tartu Ülikoolis juba aasta eest, siis programmeerimiskursus on esimene eestikeelne. Huvi kursuse vastu on väga suur, sest esimese kahe päevaga registreerus 650 inimest.

Kursus "Programmeerimisest maalähedaselt" kestab neli nädalat ja nõuab osalistelt keskmiselt 26 tundi iseseisvat õppimist. Kursuse kokku pannud töörühma juhi, arvutiteaduse instituudi lektori Eno Tõnissoni sõnul antakse õppijatele ka tagasisidet ja vajadusel abi või lisaülesandeid, vahendasid ERR-i raadiouudised.

"Me püüame seda kursust hoida tasakaalus selles mõttes, et seal on programmeerimist, koodikirjutamist, aga seal on ka materjalid, mis seostavad programmeerimist erinevate tavaelu situatsioonidega. Me oleme aastate jooksul õpetanud programmeerimist mitte ainult informaatikutele, vaid ka teiste eriala inimestele ja ma olen näinud nii palju säravaid silmi. See rõõm, mis programmeerimisest võib tulla, seda saab juba üsna kergete ülesannetega inimestele pakkuda," rääkis Tõnisson.

Sama kursus toimub uuesti ka sügisel, kuid kes soovib lihtsalt materjalidega tutvuda, saab seda veebilehel teha juba praegu.

Mitmeid avatud e-kursuseid plaanib arendada ka Tartu Ülikooli loodus- ja tehnoloogiateaduskond. Teaduskonna õppeprodekaani Mart Noorma sõnul aitavad need taas kaasa reaalainete populariseerimise missioonile.

"Arendada sellist e-õpet, mis on kättesaadav paljudele nii Eestis kui välismaal, on kindlasti üks võimalus meil oma missiooni täita. Strateegiline suund järgmiseks kaheks aastaks on kindlasti ka toetada Eesti gümnaasiume füüsika, keemia, matemaatika ja programmeerimisega seotud eestikeelsete kursuste kaudu, mis aitavad neil saada lisateadmisi sellele, mida nad gümnaasiumis õpivad," ütles Noorma.

Esimesi ingliskeelseid e-kursuseid hakkas ülikool pakkuma juba eelmise aasta kevadel ja ka need on hästi vastu võetud. Näiteks teist korda toimuval kursusel "Mõõtemääramatuse hindamine keemilises analüüsis" osaleb seekord 450 inimest 70 riigist üle kogu maailma.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: