Milline mõte anda digitaalrevolutsioonile? ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pille Pruulmann-Vengerfeldt.
Pille Pruulmann-Vengerfeldt.

Meediauuringute professoriks valitud Pille Pruulmann-Vengerfeldt käsitles 11. märtsil peetud inaguratsiooniloengus "Infopööre, digipööre ja kommunikatiivne pööre“ inimest ja ühiskonda nende kolme pöörde keerises.

“See, kuidas me viimase paarikümne aasta tehnoloogilist (r)evolutsiooni mõtestame, annab meile võimaluse aru saada, milliseid ühiskondlikke muutusi peaksime otsima või ootama ning millisteks muutusteks ka iseend ja oma üliõpilasi ette valmistama,“ arutles Pruulmann-Vengerfelt.

Pruulmann-Vengerfeldt pakkus välja kolme võimalust, kuidas tänapäeval toimuvat mõtestada: info (üle)küllusest lähtuv infopööre, tehnika arengust lähtuv digipööre ja vahendatud suhtlusest lähtuv kommunikatiivne pööre.

Meediauuringute professor uurimishuvi on seotud erinevate uute tehnoloogiate kasutajatega lähtudes aktiivse ja kriitilise auditooriumi perspektiivist. Ta uurib Eesti ja rahvusvahelistes projektides muuseumi ja muuseumikommunikatsiooni, privaatsuse käsitlusi, privaatsust säilitavaid tehnoloogiaid, sotsiaalmeedia ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogiate kasutust ja kasutajaid.

Professor Pille Pruulmann-Vengerfeldt lõpetas 2001. aastal Tartu ülikoolis avalikkussuhete ja teabekorralduse eriala, 2002. aastal meedia ja kommunikatsiooni magistrantuuri ning 2006. aastal sama eriala doktorantuuri.

Pruulmann-Vengerfeldt töötab 2001. aastast Tartu ülikoolis, 2008. aastast ka Eesti rahva muuseumi teadurina. Ta on tegev ka TÜ ühiskonnateaduste instituudi juures tegutseva strateegilise jätkusuutlikkuse kompetentsikeskuses ning selle kaudu ka NATO teaduse ja tehnoloogia organisatsiooni sotsiaalmeedia teemalise uurimisrühmas.

Toimetaja: Katre Tatrik, Tartu ülikool

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: