Fukushima andis õppetunni radioaktiivse saaste levikust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jaapani peaminister Shinzo Abe maitseb Fukushima lähistelt püütud kala.
Jaapani peaminister Shinzo Abe maitseb Fukushima lähistelt püütud kala. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Vahetult pärast Fukushima tuumaõnnetust asusid teadlased hoolikalt jälgima nii Fukushima kui selle lähiprefektuurides kasvatatud toidus leiduva radioaktiivse aine hulka. Inimeste toidulaua ohutuse kindlustamiseks tehtud analüüsid võimaldasid lisaks täpselt uurida, kuidas saaste ökosüsteemis liikus

Stefan Merzi juhitud töörühm leidis enam kui 900 000 aastatel 2011-2014 kogutud proovi analüüsimisel, et kui esimesel aastal ületas radioaktiivse aine sisaldus lubatu piire 3,3 protsendi Fukushima proovide puhul, siis 2014. aastaks oli see langenud 0,6 protsendini. Mujal Jaapanis muutis õnnetus ohtlikult radioaktiivseks 0,9 protsenti toidust, kolm aastat hiljem oli tseesiumi ja strontsiumi suhteline sisaldus lubadust kõrgem 0,2 protsendis proovides.

Tähelepanek kinnitab, et katastroof mõjutas lõpptarbijat tänu rangetele kontrollidele suhteliselt vähe. Töörühm märgib, et inimesed oleksid pidanud aastase maksimaalse soovitatava piirmäära ületamiseks sööma saastunud toitu tohutustes kogustes. Samuti on Merzi järeldused heas kooskõlas varasemate, muu hulgas Tšernobõli tuumakatastroofi järel tehtud uuringute leidudega. Näiteks leidsid nad, et radioaktiivne tseesium ja strontsium kaldus kuhjuma seentes.

Seevastu enamikes juurviljades leiduva radioaktiivse saaste kogus ületas lubatud määra kaheksa kuud pärast õnnetust vaid loetud proovides. Teelehtedes võis õnnetuse mõju märgata üheksa kuud hiljem – vanemad teepõõsaste lehed andsid saastet edasi ka noorematele lehtedele. Lihas hakkas seevastu radioaktiivse tseesiumi ja strontsiumi sisaldus piirmäära ületama mõni kuu pärast katastroofi, kui rohusööjad asusid viimaks sööma saastunud pinnasel kasvanud taimi. Eriti kiire oli kasv metssealihas. Olendite menüüst leiab ohtralt seeni.

Tänaseks on Fukushima õnnetuse mõjul vallandunud radioaktiivsest ainest mõjustatud toidu hulk kahanenud kaduvväikeseks. Sellele vaatamata pole Fukushimast pärineva toidu müük endisele tasemele tõusnud.

Uurimus ilmus ajakirjas Environmental Science & Technology.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: