Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

IT-tudengite rakendus tõmbab liistule meediaväljaannete poliitilise meelsuse

Millisel erakonnal on erinevates väljaannetes suurim positiivsete, millisel neutraalsete,  millisel negatiivsete artiklite osakaal?
Millisel erakonnal on erinevates väljaannetes suurim positiivsete, millisel neutraalsete, millisel negatiivsete artiklite osakaal? Autor/allikas: meediainspektor.ee

Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi tudengid valmistasid rakenduse Meediainspektor, mis mõõdab, kas ja kui neutraalsed on meediaväljaanded erakondade suhtes.

Meediainspektor mõõdab ajakirjanduslike väljaannete poliitilist meelsust. See kogub kokku andmed meediaväljaannete RSS uudisvoogudest ning filtreerib välja artiklid, milles mainitakse erakonna nime, sellega seotud märksõna või erakonna juhatuse liikme nime.

Poliitilistele artikli pealkirjadele ja juhtlõikudele tehakse eesti eele instituudi emotsioonidetektoriga meelestatuse analüüs. Selle abil liigitatakse artikkel positiivseks, negatiivseks või neutraalseks.

Rakendus valmis arvutiteaduse instituudi kursusel "Äriteadmuse seminar". Seminari juhendaja, Tartu ülikooli tarkvaratehnika teaduri Siim Karuse sõnul võib praeguste andmete pealt näha, et Eesti veebipõhistes meediakanalites on erakondade kajastus neutraalne: üheski vaadeldud meediakanalis ei ole ühegi erakonna kajastus valdavalt positiivne või negatiivne.

 

Sõnapilv poliitikutest, keda mainitakse kõige enam. Allikas: meediainspektor.ee

Toimetaja: Katre Tatrik, Tartu ülikool

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: