Galerii: TÜ ideelabor avab äriideede haudumiseks uued ruumid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tartu ülikooli ideelabor kolis majandusteaduskonna majja uude inspireeriva meeskonnatöö keskussesse.

Uued ruumid on avatud mõttetööks ja koolituseks kõigile Lõuna-Eesti õppuritele ning ideelabori tiimidele ettevõtlusõppeks, toodete ja tarkvarade testimiseks ning äriideede eelinkubatsiooniks. 300 ruutmeetril asuvad ideelabori tiimide töö- ja koosolekuruumid ning kaks klassi ettevõtlusõppeks, koolitusteks ja üritusteks.

Äsja valminud keskuses saab testida uudsete toodete ja tarkvara meeldivust kasutajatele. Ideelabori juhi Maret Ahoneni sõnul saab seal erinevate seadmetega mõõta nii pilgu liikumist, vaadata emotsioone kui ka kehareaktsioone, nagu pulss ja peopesa niiskus. Ruumis olev tehnika võimaldab arendada rakendusi ka kehaliigutusi ja häälkäsklusi registreerivale Kinect 2.0 seadmele.

Uudses meeskonnatöö keskuses loodavad prototüübid saab saata väljaprintimiseks elektroonikalabori 3D-printerisse, mis asub Maarjamõisa väljal tehnoloogia instituudis. "See annab võimaluse tõsta toodete väärtust ja testida tarbija huvi enne prototüübi füüsilist teostamist. Nii on ideelabor regionaalseks inkubatsioonikeskuseks uudsete äriideede arendamisel ärimudeliteks," rääkis Ahonen.

Loomingulise lahenduse tegi ruumidele Tartu kõrgem kunstikool ja selle teostas Tartu kutsehariduskeskus. Kõrgema kunstikooli üliõpilaste loodud koridori kujundus väljendab ideelabori dünaamilisust, energiat ja lennukaid ideid. Kujundus ja liikuv sisustus viitavad mehhaaniliselt jõudsale mõttetööle.

Ideelabor avab uued ruumid Narva maanteel asuvas majandusteaduskonnas täna, 13. veebruaril kell 13.02 ideede pildumisega.

Toimetaja: Katre Tatrik, Tartu ülikool

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: