Galerii: Garage48 riistvaraarenduse peavõidu võttis laskmisvigu analüüsiv seade ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1423405693000 | amCalendar}}

Nädalavahetusel toimus Tartu ülikooli Physicumis uusi riistvaralisi tehnoloogialahendusi otsiv arendusnädalavahetus Garage48 Hardware & Arts, kus üle 140 inseneri, tarkvaraarendaja ja loomeinimese arendasid 48 tunni jooksul uusi nutikaid seadmeid.

Peavõidu pälvis Hitafly meeskond seadmega, mis analüüsib laskmisel tehtud vigu ja aitab oskusi treenida nii sõjaväelastel kui hobilaskuritel.

6.-8. veebruaril toimunud arendusnädalavahetus Garage48 Hardware & Arts tõi Tartusse nutikaid seadmeid arendama 140 inseneri, tarkvaraarendajat ja loomeinimest. Reede õhtul esitletud 38 ideest läks töösse 18. Tegu oli teise ainult riistvarale pühendatud üritusega Garage48 ajaloos, enamasti valmivad sarnastel arendusnädalavahetustel veebi- ja mobiililahendused.

"Seekordne üritus tõestas, et riistvara vastu on järjes kasvav huvi. Osalejaid oli eelmisest korrast veelgi rohkem ja ka ideede spekter laiem - kaitsevaldkonnast mesinduseni," kommenteeris ürituse eestvedaja ja Sihtasutus Garage48 üks asutajatest Priit Salumaa.

Võitjameeskonnale Hitafly tõi võidu seadeldis, mis analüüsib relva liikumist laskmise hetkel ja kuvab laskmisel tehtud vead mobiilirakenduses. Teist ja kolmandat kohta jagasid Do You Even Lift - DYEL kangitõstete statistikat mõõtev seadeldis ja BeeHunteri nutikas mesilassülemi püünis.

"Kõigil esikolmiku meeskondadel on idee ja prototüüp, millega saab kindlasti edasi minna ja turule tuua. Neil on väga hea tehniline teostus ja suur potentsiaal," ütles Salumaa.

Parima tehnoloogia auhinna sai Liquid Light elektrooniline joogiserveerimisalus, parima disaini eest läks tunnustus PUCA lastele programmeerimist õpetava robotile. Publiku lemmiku tiitli pälvis Porridge 3000 pudruautomaat.

Garage48 formaat on lihtne: reedel said kõik kaasosalistele oma projektiideid esitleda ja moodustati meeskonnad, olenevalt sellest, kellele milline idee meeldis. Seejärel algas osalejatel mentorite juhendamisel võidujooks ajaga, et tänaseks valmis saada toimiv prototüüp.

Videost saab vaadata Garage48 Hardware & Arts võistlust:

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: