Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii: lapsed võtsid mõõtu programmeerimises

Laupäeval toimus Tartus AHHAA teaduskeskuses robootikavõistlus First Lego League, kus 9-16aastased lapsed näitasid oma programmeerimisoskusi robotimängus ja robotidisainis ning tutvustavad oma projektides uuenduslikke lahendusi, mis aitavad paremini õppida.

First Lego League (FLL) on rahvusvaheline robootikavõistlus, kus osaleb üle maailma enam kui 265 000 last. Võistluse põhieesmärk on arendada lastes võimalikult varakult STEM oskusi, mis on 21. sajandil üks olulisi märksõnu. STEM oskused hõlmavad endas nii teaduse ja tehnoloogia mõistmist, insenerioskusi kui ka matemaatilist mõtlemist.

"Nende oskuste arendamine laste seas on üks prioriteetseid arengusuundi, mis tõstab Eesti konkurentsivõimet. Nende oskuste populariseerimine ongi kõik ühendatud lastele mõeldud rahvusvahelisesse robootikahooaega First Lego League," rääkis FLLi poolfinaalide koordinaator, MTÜ Robootika esindaja Janika Leoste.

Võistluseks valmistumine on mitme kuu pikkune meeskondlik protsess, kus juhendajad küll toetavad, aga lapsed teevad ise kogu too. "Meil on lõbus on olulisim põhiväärtus, mida näeb ka võistluspäeval," selgitas Leoste, lisades, et parimate väljaselgitamisel hindab žürii suuresti ka seda, kas meeskond lähtub oma tegevuses koostööd rõhutavatest FLL põhiväärtustest.

Eestis toimub 9-16 aastastele lastele suunatud FLL võistlus juba kolmandat hooaega ning sel korral osales ligi 500 koolinoort 68 meeskonnana. Üks interaktiivsemaid osi on robotimäng robotimänguplatsil. Võistlevad lapsed on võistluse eel üle kahe kuu tegelenud robotitele programmide kirjutamise ja robotiehitusega. Mäng kestab 2,5 minutit ja selle aja jooksul peab meeskond oma autonoomse robotiga lahendama ära niipalju ülesandeid kui jõuab. Sellist robotimängu robotiplatsil mängib sel hooajal 265 000 last üle maailma 80 riigist.

Pilte eelmisel aastal Eestis toimunud FLLi võistlusest saab vaadata siit

Videost saab vaadata eelmisel aastal USAs toimunud võistlust

Tartu ülikooli eestvedamisel toimub järgmine võistlus 17. jaanuaril Tallinnas energia avastuskeskuses.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: