Suri Tallinna ülikooli emeriitprofessor Paul Tammela ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Emeriitprofessor Paul Tammela (29.04.1945–06.01.2015)
Emeriitprofessor Paul Tammela (29.04.1945–06.01.2015)

Eile, 6. jaanuaril lahkus meie hulgast 69. eluaastal Tallinna Ülikooli emeriitprofessor Paul Tammela.

Paul Tammela oli Tallinna Reaalkooli kasvandik, kes pärast kooli lõpetamist valis matemaatiku elukutse. Ta õppis Leningradi Riiklikus Ülikoolis ning kaitses seal ka 1973. aastal füüsika-matemaatikateaduste kandidaadi kraadi.

Tammela esimeseks töökohaks pärast kraadi kaitsmist sai Tallinna Tehnikaülikooli (tollal Tallinna Polütehnilise Instituudi) majandusmatemaatika kateeder. Tööd alustas ta assistendina, pärast dotsendiks valimist oli ta kateedri teadustöö vastutav täitja. Tema teadustöö peateemaks oli ruutvormide uurimine – selle kohta on tal mitmeid publikatsioone eriala juhtivates teadusajakirjades.

1991. aastal tuli Tammela Tallinna Ülikooli, kus töötas pikka aega algebra ja geomeetria õppetooli professorina ja aastail 1996–2001 ka matemaatika-informaatika osakonna juhatajana. Viimastel aastatel, juba emeriitprofessorina, õpetas ta matemaatika osakonnas valikkursusi. Lisaks rutiinsele õppetööle on Paul Tammela juhendamisel valminud üks doktoriväitekiri ja mitu teadusmagistritööd.

Oma põhitöö kõrvalt tegeles Paul Tammela aastaid aktiivselt Tallinna Ülikooli ametiühingu esimehena kuuludes ametiühingu esindajana ka ülikooli senatisse.

Nagu kolleeg Tammela igas tegemises oli rahulikku rütmi, nii oli ka tema jäädav lahkumine – tööpäeva lõpus sulges ta oma kabineti ukse ja juba järgmisel hommikul oli ta meile tundmatutel radadel.

Paljude kaastöötajate mälestustesse jääb Paul tammela hea ja piiritult abivalmi kolleegina.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: