Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Digitaalne õppekomplekt aitab bioloogiat õppida

Autor/allikas: Scripps/Wikimedia Commons

TeaMe programmi toel on valminud on bioloogia põhikursuse „Organismide energiavajadus, organismide areng, inimese talitluse regulatsioon“ õppimise ja õpetamise toetamiseks mõeldud digitaalne õppekomplekt.

Nii õpetajale kui õpilasele mõeldud materjalid sisaldavad teste, simulatsioone, 3D-mudeleid, Eestis valminud video- ja audiomaterjale ja palju muud. Kursuse ülesehitus ja kasutajamugavus võimaldab õpilastel materjali ka veebi vahenduselt iseseisvalt omandada.

 
Õppekomplekti meeskonda juhtinud Tartu Ülikooli tehnoloogiahariduse professor Margus Pedaste toob välja, et kuigi bioloogias on juba olemas päris palju digimaterjale, polnud siiani terviklikku riiklikust õppekavast lähtuvalt läbimõeldud komplekti. Enamik materjale on õpetajate poolt muudetavad. Nii peaks leidma igaüks midagi vastavalt enda ja õpilaste ootustele. Valikute tegemist lihtsustavad tunnijaotuskavad, mis on suunatud esitlusele, probleemilahendamisele või uurimuslikule lähenemisele või kombineeritakse neid kõiki.
 
Õppematerjalid on kättesaadavad aadressil: http://biodigi.edu.ee/

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: