Ühe minuti loeng: kas maakera suudab inimest kanda? ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Mihkel Kangur. Autor/allikas: Tallinna Ülikool

Tallinna Ülikooli ökoloogia instituudi direktor Mihkel Kangur hoiatab, et viimase saja aastaga on inimeste tekitatud kahju keskkonnale suurem kui kunagi varem. Loodusressursside ületarbimise vähendamine on aga suuresti inimeste endi kätes.

Jätkusuutliku edasikestmise keskne probleem pole Tallinna ülikooli keskkonnauuringute osakonna vanemteaduri sõnul juba ammu, kui kauaks jätkub meile naftat või kuidas peaksime enda prügi sorteerima. „Muutuv kliima, vähenev bioloogiline mitmekesisus, viljakate muldade vähenemine, ning puhta joogivee kättesaadavuse halvenemine on kriitilised küsimused, millele peame leidma lahenduse. Muudatused looduses on viimase saja aasta jooksul saavutanud pretsedenditu ulatuse,“ märkis Kangur „Ühe minuti loengus“.

Keskkonnaprobleeme ei saa tema hinnangul lahendada loodusteadlased üksinda, vaid need on üha enam kujunemas inimkonna probleemideks, „Meie senise heaolu, tervise ja puhta toidu tagamine muutub üha kallimaks. Lahendus nii kohalikele kui globaalsetele loodusressursside kättesaadavuse ning teiste ökosüsteemide teenuste tagamiseks peitub meie käitumiste muutumises,“ leidis vanemteadur.

Ühe lahendusena pakub Kangur välja eri teadusvaldkondade senisest tihedama koostöö. Järgmisel aastal algab näiteks vastuvõtt integreeritud loodusteaduste erialale, mis hõlmab endas ka säästva arengu moodulit.

Tuleval neljapäeval, 11. septembril toimub Tallinna Ülikoolis visioonikonverentsil „Ülikool aastal 2020 - targa eluviisi eestvedaja“.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Allikas: Tallinna Ülikool

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: