Esimene mulje kujundatakse vaid 100 millisekundiga ({{commentsTotal}})

Tegelikult tajub suurem osa meist mõnevõrra seda, mida näeme või arvame teisi tajuvat
Tegelikult tajub suurem osa meist mõnevõrra seda, mida näeme või arvame teisi tajuvat Autor/allikas: Wikimedia Commons

Hea esmamulje jätmisel näivad näojooned olevat märksa olulisemad kui sobiva riietuse valik.

Inglise teadlased analüüsisid inimeste esmamuljeid 16 sotsiaalse tunnuse osas. Sellised tunnused hõlmasid avatust, nooruslikkust/ atraktiivsust ja domineerivust.

Töö näitas, et esmamuljed nende omaduste kohta kujunevad juba vaid 100 millisekundi jooksul ning seda mõõdetavate karakteristikute kaudu (nt silmade kuju ning silmade, nina ja suu vahelised vahemaad).

Avatuse ja ligipääsetavusega seostati enamasti suu kuju. Nii peetakse naeratavaid inimesi avatumaks. Atraktiivsus seostus silmadega – suuremaid silmi seostati nooruslikkusega. Domineerivust hinnati aga kulmude kõrguse ja põsesarnade järgi.

Töö autorite sõnul on põnev, kuid samas ka murettekitav teada, kui kiiresti kujuneb esmamulje vaid pelgalt väljanägemise põhjal. Ühe ja sama inimese erinevad pildid võivad anda täiesti erinevaid esmamuljeid ning seega võib esmamulje olla vägagi petlik.

Seega tasuks mõelda, millist pilti endast sotsiaalmeediasse üles panna või tööle kandideerimise eluloo juurde lisada. Eesmärgiga rõhutada avatust ja nooruslikkust tuleks külgvaatele eelistada otsevaadet; naeratus ja peakalle lisavad oma võlu.

Loe lisa:
Your face matters for first impressions (CNN)

Toimetaja: Katrin Sak

Allikas: CNNHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: