Oksütotsiin võib olla abiks autistidele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autistid ei pruugi erinevaid näoilmeid mõista
Autistid ei pruugi erinevaid näoilmeid mõista Autor/allikas: Wikimedia Commons

Täiskasvanud autismipatsientidele manustatud ühekordne hormoon oksütotsiini annus parandas kiirelt nende võimet mõista näoilminguid ja emotsioone.

Oksütotsiin mängib olulist rolli emotsionaalsete sidemete loomisel, seda nii armunud paaridel kui ka ema-lapse suhetes.

Jaapani teadlaste poolt läbiviidud uuringus näidati, et nimetatud hormoon võimendas empaatia ja emotsioonide tajumisega seotud aju osa aktiivsust. Antud uuringus kirjeldati nimetatud toimet meessoost autismipatsientidel. Hormoon mõjub näoilmete interpretatsioonivõimele ning autistidele võib sellisest ravist olla abi.

Uuringu tulemused avaldati ajakirjas Molecular Psychiatry.

Autism hõlmab erinevaid närvisüsteemi arenguhäireid ning ka eelnevad uuringud on näidanud, et oksütotsiin parandab patsientide ajufunktsioone.

Jaapani teadlased käsitlesid 40 autismidiagnoosiga meest, kellele manustati oksütotsiini. 90 minuti möödudes mõõdeti hormooni mõju aju kindlate osade aktiivsusele ning näidati aktiivsuse kasvu prefrontaalses ajukoores. Psühholoogilised testid näitasid, et oksütotsiin parandas patsientide võimet interpreteerida inimeste näoilmeid ja käitumist.

Loe lisa:
Love hormone oxytocin may help some with autism (msn Healthy Living)

Toimetaja: Katrin Sak

Allikas: msn Healthy Living

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: