Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti Teadusinfosüsteem muutis publikatsioonide klassifikatsiooni

Vikerkaar 1-2, 2014
Vikerkaar 1-2, 2014 Autor/allikas: Vikerkaar
Klassifikaatori muutmise eesmärgiks oli käia kaasas rahvusvaheliste teaduspublikatsioonide andmebaaside arenguga, tasakaalustada publitseerimistavade valdkondlikke eripärasid ning täpsustada kategooriaid, mille tõlgendamisel esines seni enim lahkarvamusi.  

ETIS-e kategooria 1.1. laieneb andmebaasis Scopus kajastatud teadusajakirjade artiklitele. Scopus on kasutusel Euroopa Komisjoni poolt tellitud bibliomeetriliste andmestike esitamisel ning selle valdkondlik haare on võrreldes Thomson Reuters Web of Science’iga laiem, proportsionaalselt rohkem kaasatakse tehnika, sotsiaal- ning humanitaarvaldkonna ajakirju.

ETIS-e kategooriasse 1.3. kuuluvad nüüdsest lisaks artiklitele ajakirjades Vikerkaar, Akadeemia ja Looming ka eelretsenseeritud teadusartiklid teistes Eesti kultuurile olulistes ajakirjades.

Teadusmonograafiad kuuluvad edaspidi diferentseerimata kategooriasse 2.1 ning kõrgkooliõpikutele, uurimisprojektide publitseeritud raportitele jms raamatu-formaadis kirjutistele on loodud eraldi kategooriad. Lisaks monograafiate/raamatute kategooria selginemisele on täiendatud klassifikaatori järgi ka rohkem variante erinevate lühikirjutiste (raamatute tutvustused, arvustused) klassifitseerimiseks, mis omakorda võimaldab selgemalt eristada teadusartikleid muudest teaduslikes väljaannetes ilmunud kirjutistest.

Kogumikuartiklite klassifitseerimisel kategooriasse 3.1. võetakse nüüdsest lisaks aluseks kajastatus andmebaasides Scopus ja Thomson Reuters Book Citation Index.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Allikas: Eesti Teadusagentuur

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: