Eesti tippteadust esitletakse Euroopa suurimal teadusfoorumil ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Maarja Kruusmaa robotkalaga.
Maarja Kruusmaa robotkalaga. Autor/allikas: Jelena Pljonkina/Tallinna Tehnikaülikool

Sellel laupäeval algab Kopenhaagenis Euroopa suurim teadusfoorum EuroScience Open Forum. Eesti väljapanek keskendub IT-põhisele teadusele.

Näiteks sõidab Kopenhaagenisse Tallinna Tehnikaülikooli Biorobootika keskuses loodud allveerobot, mis on mõeldud laevavrakkidelt info kogumiseks. Allveeroboti prototüüpi ja selle miniatuurseid mudeleid demonstreeritakse kogu ürituse kestel Eesti teaduse messiboksis asuvas akvaariumis.

Lisaks robotile tutvustab Eesti Teadusagentuuri algatus „Research in Estonia“ messil veel mitmeid Eesti teadusasutustes loodud innovatiivseid rakendusi: muu hulgas uuenduslikku linna planeerimise vahendit CUDA, Eesti esimest satelliiti ESTCube-1 ja privaatset ja turvalist andmetöötlussüsteemi Sharemind.

ESOF meelitab kohale tuhandeid huvilisi - teadlasi, ettevõtjaid, ametnikke ja poliitikuid, teadusadministraatoreid ning teadusajakirjanikke. Mess toimub 21.-26. juunil.

Eesti messiboksis toimuvaga on võimalik end kursis hoida „Research in Estonia“ Facebooki lehel.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Allikas: Eesti Teadusagentuur

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: