Depressioon ja läbipõlemine ohustavad kolmandikku töötajatest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tööstress halvab inimese elu ja laastab majandust
Tööstress halvab inimese elu ja laastab majandust Autor/allikas: Wikimedia Commons

Hiljutise raporti kohaselt toimib tööga kaasnev depressioon inimeste eludele laastavalt ja nõuab Euroopa majanduselt miljardeid.

Tööandjad peaksid oskama oma meeskonnaliikmete seas ära tunda otsustusvõimetusele, unustamisele ja keskendumishäiretele viitavaid märke, mis võivad näidata depressiooniohtu. Kõrge riskiga töötajate kindlaks tegemiseks on olulised nii töökohasisene nõustamine, liikumisvõimalused ja -programmid kui ka stressialased küsitlused.

Euroopa Komisjoni hinnangud näitavad, et peaaegu üheksa igast kümnest depressiooni juhtumist leiavad aset tööeas inimestega ning otse loomulikult kaasnevad siin majanduslikud kulud. Londoni majanduskooli ja Londoni kuningliku kolledži uuringu andmetel on iga-aastane kulu Euroopa äridele umbes 77 miljardit naela (ehk 93.8 miljardit eurot).

Iga kolmas Ühendkuningriigi elanik võitleb tööl depressiooni, stressi või läbipõlemisega. Seejuures on depressioon tööealiste inimeste seas suurimaks vaimse tervise probleemiks, viies üksilduse ja töökollektiivist eraldumiseni. Töökoha toetus neile inimestele on äärmiselt oluline.

Depressioon halvab inimese tahte ja innustuse tööd teha, olla tootlik ja innovaatiline. Samas puuduvad paljudes asutustes konkreetsed meetmed töötajate vaimse tervise ja heaolu tagamiseks.

Loe lisa:
Depression and burn-out at work afflict one-third of employees (The Independent)

Toimetaja: Katrin Sak

Allikas: The Independent

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: