Teaduse populariseerimise konkursil sai toetust 38 projekti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: PM/Scanpix

Eesti Teadusagentuuri poolt korraldatud teaduse populariseerimise projektikonkursil sai seekord toetust 38 projekti, mida toetatakse kokku 220 tuhande euroga. Huvi oli aga tunduvalt suurem – 179 taotluses küsiti toetust kokku seitse korda suuremas summas.

 

Sel aastal osales projektikonkursil palju üldhariduskoole. Näiteks hakkavad Saaremaa Ühisgümnaasium ja Tartu Jaan Poska Gümnaasium korraldama üleriigilisi õpilaste teaduskonverentse. Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumi projekt „Õppige teadust kunstis ja kunsti teaduses“ on samas hea näide humanitaar- ja reaalteaduste lõimingust. Viimsis ja Järlepas saab käia teadushuviringides, koolid plaanivad külla kutsuda Eesti Maaülikooli „Elus teadus“ õpitubasid, Tartu Ülikooli „Rändava bioklassi“ või teleskoobi. Eesti Maaülikooli alustab Lasteülikooliga ja Eesti Loodusmuuseum teadusõhtutega.

Samuti valmib projektide käigus mitmeid teaduse ja tehnoloogia vastu huvi tekitavaid õppematerjale. Näiteks hakkab Teadusmosaiik projekti „Elektroonika ABC“ raames tegema oma kätega kodutehnika ehitamist õpetavaid õppevideoid. Sarnaseid teadmisi saab rakendada Remondikohviku üritustel, kus õpetatakse huvilistele kodutehnika parandamist. Eesti Lugemisühingu ja Tartu Ülikooli teadlaste koostööl koostatakse eelkõige algklasside lastele mõeldud füüsikamõistete elementaarsele selgitusele rajatud lugemisvara FÜÜBITS, mida saab kasutada ka huvitegevuses ja vabalugemises.

Viimaks toetatakse projektikonkursiga teaduse tutvustamist ka meedias – Raadio 2-s jätkub saatesari „Puust ja punaseks“ ja Tallinna Ülikool jätkab populaarse „Ühe minuti loengute“ sarja tootmist.

Vaata kõiki toetust saanud projekte Eesti Teadusagentuuri kodulehel.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Allikas: Eesti Teadusagentuur

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: