Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

TTÜ-sse võetakse sel aastal vastu vähem üliõpilasi

Saates „Terevisioon“ Tallinna Tehnikaülikooli sisseastumisest ülevaate andnud TTÜ vastuvõtu- ja õppenõustamistalituse juhataja Anne Urbla sõnul on sisseastumine sellel aastal muutuva riigieksamite korra tõttu nii veidi raskem kui kergem.

„Me võtame pisut vähem üliõpilasi vastu, vaatasime üle kõik oma õppegrupid ja õpetamisvõimsuse. Teine põhjus on see, et lõpetajate arv gümnaasiumides oluliselt väheneb ikka veel ja ei ole mõtet panna kirja arve, mida ei ole võimalik täita,“ rääkis Urbla.

Vahetult pärast keskkooli lõpetamist ülikooli astujad moodustavad esimese aasta üliõpilastest umbes kolm viiendikku. „Eelmisel aastal tehti kokkuvõte kõikide ülikoolide vastuvõtustatistika alusel, /.../, äkki oli 40 protsenti neid, kes tulevad hiljem, mitte kohe peale gümnaasiumi, ülikooli esimesse astmesse,“ sõnas Urbla.

Tallinna Tehnikaülikooli pääsemine on vastuvõtu- ja õppenõustamistalituse juhataja võrreldes eelmiste aastatega nii veidi raskem kui kergem. „Kui varasematel aastatel said abituriendid valida erinevate eksamite vahel, ka Tallinna Tehnikaülikoolis oli erinevaid kombinatsioone võimalik riigieksamitest võimalik kasutada, siis riigieksamite kord muutub sel kevadel. Gümnasistid teevad ainult kolm eksamit – matemaatika, eesti keele ja võõrkeele.“ selgitas Urbla.

Riigieksamite-põhiselt saab Tallinna Tehnikaülikooli saab astuda ainult laia matemaatika eksami teinuna, mis eeldab valdkonnast sügavamaid teadmisi. Teiseks määravaks eksamiks on eesti keel. Võõrkeelt kasutada ei saa, kuna alates sellest aastast selgitatakse eksamitel välja võõrkeele tase ehk tulemuseks pole võrreldav punktiarvestus.

TTÜ-sse on lootus pääseda ka kitsa matemaatikaeksami teinud õpilastel. „Nad saavad kandideerida meie sisseastumiskatsega, sest meie matemaatikaõppejõud teevad selle sarnaseks matemaatika riigieksamiga ja sisseastumiskatsele registreerimine on meil sel aastal juba varem, enne jaanipäeva,“ lisas Urbla. Katse ise toimub 27. juunil. Dokumentide vastuvõtt algab 26. juunil ja lõppeb 4. juulil.

Bakalaureuse astmesse lisandub esimene ingliskeelne tehnikavaldkonna õppekava – integreeritud tehnoloogiad. Kuigi see kuulub mehaanika õppekavade hulka, on selles võimalik suunda tavalisest rohkem valida ja keskenduda näiteks rohkem IT-le energeetikale või mehaanikale.

Vaata sisseastumistingimusi TTÜ kodulehel.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Allikas: Terevisioon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: