Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ain Heinaru: preemia tekitab uhkust riigi üle

Ain Heinaru
Ain Heinaru Autor/allikas: PM/Scanpix

Pikaajalise tulemusliku teadus- ja arendustöö eest riigi teaduspreemia saanud Ain Heinaru leiab, et autasu pälvimine tekitab pigem uhkust riigi kui enda üle.

„Inimene on ikka alp, talle meeldivad niisugused asjad. Kui noorena või tavaliselt preemia saad, siis oled uhke enda üle, aga ma tunnen, et nüüd on uhkus pigem ühiskonna, asutuse üle, kes on sind esitanud. Rohkem uhkus riigi üle, et sind peetakse meeles,“ leidis Tartu ülikooli geneetika professor.

Ametialase karjääri üheks meeldejäävamaks perioodiks peab ta molekulaar- ja rakubioloogia instituudi algusaegu, mille rajamise juures ta keskset rolli mängis. „See oli totaalselt uue-tüübiline instituut. Selle tegemine oli midagi suhteliselt suurt ja huvitavat. See seltskond, kes koos oli, kes selles instituudis kokku said kõik või enne seal varem olid – see on Eestile midagi täiesti unikaalset,“ märkis Heinaru.

Geneetik ei alatähtsusta oma ametitee ja elukäigu juures juhuse rolli. Nii oli ta näiteks nooremas eas jalgpallur ja ka Eesti noortekoondise liige. Ukse sulges autoõnnetus. Kuid juhus pole ainsaks elu mõjutavaks teguriks. „Ma arvan, et eks elus on palju määratud ära sellega, kuhu inimene tahab jõuda ja kuna ma ise geneetik olen, siis ma arvan, et olen kuskilt väga head geenid saanud,“ lisas Heinaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: