Randjärve doktoritöö kaitsmisel tehtud vead tõid kaitsmise korda muudatusi ({{commentsTotal}})

Riigikogu asespiiker Laine Randjärv.
Riigikogu asespiiker Laine Randjärv. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Läinud aasta kevadel oma doktoritööd kaitsnud endine kultuuriminister ja praegune riigikogu asespiiker Laine Randjärv jäi kraadist ilma tänu viimasel hetkel välja ilmunud hääletussedelile.

 

Kaitsmise järel tehtud Tartu Ülikooli aruandest selgub, et Randjärve doktoritöö kaitsmise protsessis oli palju vigu ja hea akadeemilise tava rikkumisi, kirjutab Postimees.

Näiteks kirjutatakse aruandes, et Randjärve kaitsmise järel toimunud hääletamisel ei kontrollitud, kas ümbrik, kuhu hääletussedelid pannakse, oli üleüldse tühi, mistõttu ilmus häälte lugemise ajal ootamatult välja veel üks sedel.

Kokku leidis aruanne protseduurireeglite rikkumisi nii suures ulatuses ja kaalukuses, et Randjärv ei pea tööd ümber tegema, vaid võib selle uuesti esitada.

Rektor Volli Kalm ütles Postimehele, et Randjärve juhtum sai pretsedendiks.

"Seda arutas ju sügisel senat ja oli reaalne variant, et senat oleks võinud ajaloo instituudi nõukogu käest kaitsmise õiguse ära võtta. Aasta viimane senat, mis kogunes vahetult enne jõule, võttis aruandele ja varasematele aruteludele tuginedes vastu uue, õigemini oluliselt täiendatud doktorikraadi kaitsmise korra. Nüüd on sees see, et nõukogu negatiivne otsus peab olema põhjendatud," rääkis Kalm.

Toimetaja: Maarja Roon

Allikas: PostimeesHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: