Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kuidas õpetada lapsi head tegema?

Unipiha algkooli lapsed Toidupangale annetamas.
Unipiha algkooli lapsed Toidupangale annetamas. Autor/allikas: Postimees/Scanpix
Äsja valminud I ja II kooliastmele suunatud elektrooniline kogumik "Väike heategija - koos õpime tegema head!" arendab lastes head tegemise soovi. Kogumik suunab lapsi märkama abivajajat koolikeskkonnas, oma sõprade seas ja ühiskonnas laiemalt ning käituma aktiivselt ja tegutsema loovalt. Seetõttu keskendubki kogumik niisugustele väärtustele nagu positiivsus, mõistmine, hoolivus ja aktiivsus, mis on olulised õnnelikuks inimeseks kujunemisel ja ühiskonna edukal koostoimimisel.

Ühtlasi aitab kogumik kaasa kooli kui kogukonna tugevdamisele õpilaste ja koolitöötajate koostöö ning mitteformaalsete suhete edendamise teel, samuti kooli suurema sidususe saavutamisele kohaliku kogukonnaga.

Kogumiku sihtgrupiks on eelkõige I ja II kooliaste, sest hoolivate ja teistega arvestavate inimeste kasvamiseks on oluline arendada juba algklassides eneseusku, abivalmidust, aktiivsust, algatusvõimet ning soovi teha head. Kogumiku III osa – ideedekogu – on mõeldud kogu koolirahva kaasamiseks ning II osas esitatud õppemeetoditest on mõned kohandatavad lasteaialastele kasutamiseks.

Vaata veel: Kogumik väike heategija (pdf)

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: