Ülikoolid ühendavad jõu, et edendada rohelist mõtteviisi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Reuters/Scanpix
Tallinna Ülikoolis toimub neljapäevast laupäevani Euroopa Pealinnade Ülikoolide Võrgustiku (UNICA) üldkogu, kus võetakse arutluse alla ka võrgustikku kuuluvate ülikoolide uus algatus – mõõta ning suurendada ülikoolide rolli riikide säästlikus ning jätkusuutlikus arengus. Selleks on võrgustikus loodud akadeemilise rohelise jalajälje töörühm (UNICA Green Academic Footprint ).

"Oluliseks põhimõtteks on see, et ülikoolid ei soovi rohelisemaks muutuda mitte läbi näiliste tegevuste, vaid me tahame näidata, et jätkusuutlik ja keskkonnahoidlik käitumine on tegelikult efektiivsem ressursikasutus ja omab seega ka majanduslikku mõõdet," sõnab ülikoolide võrgustikus idee algatanud Tallinna Ülikooli Ökoloogia Instituudi direktor Mihkel Kangur.

Tallinna Ülikool, olles Eesti säästva arengu riikliku strateegia Säästev Eesti 21 dokumendi autor, soovib võtta suuremat vastutust riigi jätkusuutliku arengu küsimustes. Samale äratundmisele on jõudnud ka UNICA, kus Tallinna Ülikooli initsiatiivil on kokku kutsutud töörühm, mis hakkab välja töötama täpsemaid juhendmaterjale, kuidas ülikoolid saaksid oma rolli ühiskonnas jätkusuutliku mõtteviisi edendajatena paremini kanda. Töörühm koondub nime alla UNICA Akadeemilise rohelise jalajälje töörühm (UNICA Green Academic Footprint – UGAF).

"Ülikoolide mõju ühiskonnale toimib läbi teadus- ja õppetegevuse, kuid meie mõju on suurem, kui seda üldiselt hoomatakse. Esiteks on meil kõigil oma roheline jalajälg mis iseloomustab meie ressursitarbimist, kuid selle kõrvale soovime me saada mõõdet, millist lisaväärtust ülikoolid ühiskonnale annavad. Me soovime muutuda ise jätkusuutlikumaks ning anda ka selle alast koolitust, integreerides jätkusuutliku arengu teemad ülikoolide tegevustesse ning ühtlasi nõustada jätkusuutliku arengu küsimustes ühiskonda ja poliitikuid," märgib Mihkel Kangur.

Akadeemilise rohelise jalajälje töörühma kuuluvad Tallinna Ülikool, Oslo Ülikool, Lissaboni Ülikool, Lausanne`i Ülikool ja Brüsseli Vaba Ülikool. Töörühma arutelu toimub neljapäeval, 13. oktoobril algusega kell 17 (Mare hoone, Uus-Sadama 5, ruum M-320). Arutelu juhib Jorulf Brøvig Silde Oslo Ülikoolist. 

Allikas: Tallinna Ülikool
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: