Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

TÜs esitleti esimest eestikeelset haridusteaduste ajakirja

Tartu ülikoolis esitleti uut Eesti haridusteaduste ajakirja, mis kajastab kõrgetasemelisi empiirilisi uurimusi ja teoreetilisi ülevaateartikleid haridusteadustest ja sellega seotud valdkondadest.


Seeon esimene eestikeelne haridusteaduste ajakiri, mis annab võimaluse avaldada eestikeelseid originaaluurimusi ja teaduspõhiseid kaastöid. Ajakirja vastutava toimetaja Krista Uibu sõnul on vajadus eestikeelse haridusteaduste ajakirja järele olnud suur, vahendas ERR uudisteportaal „Aktuaalset kaamerat“.

„Eestikeelne teadusajakiri haridusvaldkonnas on siiani puudunud. Haridust ei saa teha ainult inglise keeles, omakeelne haridus on ja see peab kajastuma ka teaduses. Me uurime eesti kooli, uurime eesti õpilast ja eesti õpetajat, me ei saa avaldada ainult artikleid inglise keeles nii, et nad eesti õpetajate ja teadlaste lauale ei jõua,“ selgitas Uibu.

Siiski ei jää ajakiri vaid Eesti haridusteaduse põhiseks, toimetuskolleegiumi kuuluvad ka mitmed välisülikoolide teadurid. Rahvusvahelise teadusruumi laiendamiseks lisatakse eestikeelsetele artiklitele ka ingliskeelsed resümeed.

Ajakirjal ilmub aastas kaks konkreetse teemaga erinumbrit ning vabanumber.

„Erinumbreid kutsume me toimetama inimesed, teadlased, kellel on oma teadusprojektid, kes kirjutavad teadusartikleid, neil on oma kindel uurimisteema,“ sõnas Uibu.

Eesti Haridusteaduste Ajakiri ilmub vaid internetis aadressil eha.ut.ee ning on kõigi soovijateni jõudmiseks avatud juurdepääsuga.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: