Tartu Ülikool valis uued dekaanid esimeses voorus

Tartu ülikooli peahoone
Tartu ülikooli peahoone Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Teisipäeval toimunud valimiste tulemuste kohaselt saab humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaaniks Anti Selart, sotsiaalteaduste valdkonna dekaaniks Margit Keller, meditsiiniteaduste valdkonna dekaaniks Külli Kingo ning loodus- ja täppisteaduste valdkonna dekaaniks Leho Ainsaar.

Tartu Ülikooli akadeemiline sekretär ja dekaanide valimise komisjoni esimees Tõnis Karki nentis, et ootuspäraselt oli kahe kandidaadiga valdkondades suurem valimisaktiivsus.

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond

Valimistel osales 49,69 protsenti humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna valimiskogu liikmetest. Dekaanina jätkab Anti Selart, kelle poolt andis oma hääle 202 valimiskogu liiget.

Selart nägi valimiste eel arenguruumi valdkonna rahvusvahelise teaduspotentsiaali täielikumas ärakasutamises. Ühtlasi pidas ta oluliseks vastastikust koostööd teadlaste, üliõpilaste, osakondade, instituutide ja valdkondade vahel.

Sotsiaalteaduste valdkond

Valimistel andis oma hääle 67,48 protsenti sotsiaalteaduste valdkonna valimiskogu liikmetest. Margit Kelleri poolt hääletas 152 valimiskogu liiget ja Janno Lahet toetas 126 liiget. Dekaaniks valiti Margit Keller.

Kelleri jaoks oli enne valimisi oluline järjepidev tasakaaluotsing põhimõttel "kuidas teha nii, et me kõik võidaks", mitte "peaasi, et mina ei kaotaks", mis peaks aitama vältida nn kodupimedusse kapseldumist. Samuti soovis ta leida võimalusi, kuidas saaksid üksteist täiendada ülikooli üksuste iseseisvus, valdkonnasisene solidaarsus ja kogu ülikooli areng.

Meditsiiniteaduste valdkond

Meditsiiniteaduste valdkonna dekaani valimiste osavõtuprotsent oli 77,78. Ruth Kalda poolt andis hääle 146 valimiskogu liiget ja Külli Kingo valis 156 liiget. Dekaaniks valiti Külli Kingo.

Kingo lubas dekaanina keskenduda teaduse ja kõrghariduse rahastamisele, töötajate palkadele, ülikoolihariduse kvaliteedile ning selle kaasaskäimisele Eesti tervishoiu väljakutsete ja vajadustega.

Loodus- ja täppisteaduste valdkond

Loodus- ja täppisteaduste valdkonna dekaani valimistest võttis osa 53,96 protsenti valimiskogu liikmetest. Dekaanina jätkab Leho Ainsaar, kelle poolt andis oma hääle 514 valijat.

Ainsaar pidas oluliseks valdkondade arendamises ja koostöö toetamises kaasa rääkimist. Valimiste eel leidis ta, et endiselt on palju teha töökeskkonna ja taristu edasiarendamisel, eelkõige Maarjaväljal. Ühtlasi rõhus ta valdkonna vajadusele muutuvas maailma ajaga kaasas käia.

Uued dekaanid asuvad ametisse 1. jaanuaril 2024.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: