Konkursi "Teadus 3 minutiga" vaatajalemmikuks valiti Leenu Reinsalu

KBFI doktorant-nooremteadur Leenu Reinsalu.
KBFI doktorant-nooremteadur Leenu Reinsalu. Autor/allikas: ERR

Tänavuse konkursi "Teadus 3 minutiga" viiest laureaadist sai ülekaalukalt enim vaatajahääli keemilise ja bioloogilise füüsika Instituudi (KBFI) doktorant-nooremteaduri Leenu Reinsalu lühiloeng "Kust kasvaja endale energiat saab?".

Leenu Reinsalu on kasvajaid uuriv noorteadlane KBFI-s ning geenitehnoloogia doktorant Tallinna Tehnikaülikoolis. Reinsalu on lapsest saadik huvitanud meditsiin ning soovist inimkonda aidata, otsustas ta juba bakalaureuse õpingute alguses suunata kõik oma teadmised ja oskused vähiuuringutesse.

Tema põhiline huviobjekt on soolevähk ning oma teadustöö tulemusena loodab Reinsalu leida võimaluse, kuidas saaksime jätta kiiresti jagunevad vähirakud nälga ja seeläbi ravida miljoneid patsiente üle maailma.

Konkursi viie parema sekka pääsesid veel Alina Roštšinskaja ja Jasper Ristkok Tartu Ülikoolist, Karin Bachmann Eesti Kunstiakadeemiast ja Robert Krautmann Tallinna Tehnikaülikoolist. Osaliste videoid ja populaarteaduslikke artikleid saab näha konkursi erilehelt.

Kõrgkoolide doktorantidele või värsketele doktoritele mõeldud konkurssi "Teadus 3 minutiga" korraldab Eesti teaduste akadeemia.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: