Reovee koroonaviiruse sisaldus langes sellelgi nädalal

Koroonaviirus kunstniku nägemuses.
Koroonaviirus kunstniku nägemuses. Autor/allikas: Alexandra Koch / Pixabay

Terviseameti reoveeuuringu tulemused kinnitavad, et inimeste nakatumine koroonaviirusega on langustrendis. Enamikus uuritud Eesti linnades on viirusekandjaid nüüd mõõdukal hulgal.

Võrreldes varasema nädalaga on kasvanud viiruse sisaldus reovees Lõuna-Eestis: Põlvas, Tartus, Valgas ja Võrus, kus on nüüd viiruse levik laialdane. Mõningast tõusu täheldati ka Harjumaal Keilas, Laagris ja Peetris.

Valdavalt on viirusekandjaid linnades siiski mõõdukal hulgal. Reovee viiruse sisaldus vähenes nädalaga muu hulgas Ida- ja Lääne-Virumaa linnades. Uuritud linnadest oli viirusekandjaid seekord ainsana vähe Kundas.

Väga laialdane pole sellenädalaste andmete põhjal koroonaviiruse levik enam üheski Eesti linnas.

Vaatamata sellele, et Covidi-tõendi kontrollimise kohustus ja meelelahutusasutuste kella 23 sulgemispiirang kaotati kaks nädalat tagasi, pole inimeste haigestumine oluliselt kasvanud. Hospitaliseerimist arvestava riskimaatriksi järgi on koroonaviiruse leviku riskitase veel kõrge.

Seniste suundumuste jätkudes võiks jõuda see riskimaatriksil keskmisele riskitasemele järgmise nädala jooksul.

Reoveeuuringu tulemused märtsi viimasel nädalal. Autor/allikas: Terviseamet

Selle aasta algusest võttis Tartu Ülikoolilt koroonaviiruse reoveeuuringu tegemise üle terviseamet. Varasema 60 proovi asemel võetakse nüüd keskmiselt 34 proovi nädalas. Saadav info kantakse visuaalselt seirekaardile, mille leiab terviseameti kodulehelt.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: