Reoveeuuring viitab koroonaviiruse taandumisele

Koroonaviirus.
Koroonaviirus. Autor/allikas: Alexandra Koch / Pixabay

Võrreldes nädalataguse ajaga on reovee koroonaviiruse sisaldus peaaegu üle terve Eesti vähenenud. Uuritud linnadest on viirus väga laialdaselt levinud veel mõnes Ida-Virumaa linnas, selgub terviseameti reoveeuuringust.

Eesti suurematest linnadest on viirus laialt levinud nii Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas kui ka Viljandis. Rohkem on tulemuste põhjal viirusekandjaid Kohtla-Järvel, Sillamäel ja Kehras ehk koroonaviirus on seal levinud väga laialt.

Nädalaga on muutunud viiruse leviku mõttes siiski pilt peaaegu kõikjal paremaks. Terviseameti kaardile lisandus mitmeid linnu, kus on viirusekandjaid vaid mõõdukalt, sh Kuressaare, Haapsalu, Rapla ja Võru. Jõgevalt ja Põltsamaalt võetud proovid viitavad aga, et nakatunuid on seal väga vähe.

Koroonaviiruse levik märtsi esimesel nädalal. Autor/allikas: Terviseamet

Selle aasta algusest võttis Tartu Ülikoolilt koroonaviiruse reoveeuuringu tegemise üle terviseamet. Varasema 60 proovi asemel võetakse nüüd keskmiselt 34 proovi nädalas. Saadav info kantakse visuaalselt seirekaardile, mille leiab terviseameti kodulehelt.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: