Graafik: Euroopa Liidu vaktsineerimistempo langes suvega kolm korda
Huvi koroonavaktsiini vastu vähenes suvega Euroopa Liidus tervikuna. Kui juuni esimesel nädalal laskis end esimest korda vaktsineerida ligi 3,5 protsenti ühenduse elanikest, siis augusti keskpaigaks veidi enam kui üks protsent.
Samuti võib näha Euroopa Liidu elanike hõlmatuses riigiti märkimisväärseid erinevusi. Enam kui 100 000 elanikuga riikidest on suutnud Maltast suurema osa oma rahvastikust vähemalt korra vaktsineerida vaid Araabia Ühendemiraadid ja Katar. Portugal paikneb maailma riikide pingereas näitaja poolest viiendal kohal.
Vahemere saareriigis on 100 inimese kohta vaktsineeritud vähemalt korra ligi 80, Portugalis ligi 77. Seejuures on Maltal peaaegu kõigi vaktsineeritute vaktsineerimiskuur ka lõpetatud.
Vastandliku näitena on Bulgaarias ja Rumeenias vaktsineeritute osakaal väiksem kui maailmas tervikuna. Bulgaarias on 100 inimese kohta ühe süsti kätte saanud vähem kui 27 ja Bulgaarias jääb nende osakaal alla 16 protsendi. Terve maailma peale moodustavad vaktsineeritud maailma rahvastikust ligi kolmandiku. Tõsi, Rumeenias ja Bulgaarias on peaaegu kõigi vaktsineeritute vaktsineerimiskuur lõpetatud.
Liidus tervikuna ulatub vähemalt ühes süsti saanute osakaal üle 70 protsendi üheksas riigis. Koroonaviiruse delta tüve leviku summutamiseks tarvilikku piiri kompab ainsana vaid Malta, kus on lõpetatud ligi 80 protsendi elanike vaktsineerimiskuur. Praegu nakatub seal 100 000 elaniku päevas koroonaviirusega veidi üle kümne inimese.
Baltimaadest on kõige suurema osa oma elanikest jõudnud vähemalt korra vaktsineerida Leedu. Saja inimese kohta on seal süsti saanud enam kui 58 ja poole ja enam kui poole elanikkonna vaktsineerimiskuur on lõpetatud. Eestis ulatub vaktsineeritute osakaal elanikest 53,8 protsendini. Läti vaktsineerimistempo on viimasel ajal aeglustunud ja selle nädala alguseks oli lasknud end seal vaktsineerida 43,5 protsenti riigi elanikest.
Maailma mõjukamatest riikidest ulatub vaktsineeritute osakaal USA-s veidi üle 61 protsendi. Neist enam kui nelja viiendiku ehk 171 miljoni inimese vaktsineerimiskuur on lõpetatud.
Hiina pole vaktsineeritute koguarvu avaldanud alates juuni algusest, kuid on teinud enam kui 1,9 miljardit süsti. Eeldusel, et vaktsineerimiskuuri lõpetamiseks läheb tarvis kaks süsti, on vaktsiiniga hõlmatud minimaalselt 70 protsenti elanikest.
Vaktsineerimistempo on kasvanud ka Indias, kus on saanud vähemalt ühe süsti 460 miljonit inimest ehk 34 protsenti riigi elanikest.
Venemaal on lasknud end vähemalt korra vaktsineerida enam kui 42,5 miljonit inimest ehk ligi 30 protsenti selle elanikest. Euroopas vaktsineerimistempo poolest pikalt esirinnas olnud Suurbritannia on seda ka praegugi. Saja inimese kohta on seal vaktsineeritud enam kui 70 ja 60 vaktsineerimiskuur on lõpetatud.
Maailmas tervikuna on lasknud end vaktsineerida enam kui 2,9 miljardit inimest ehk kolmandik planeedi elanikest. Aafrikas jääb vaktsineeritute osakaal aga endiselt alla viie protsendi.