Saksamaa tänavused tormid saavad araabia, türgi, kurdi ja kreeka nimed

Suvine äikesetorm Stuttgartis.
Suvine äikesetorm Stuttgartis. Autor/allikas: Christian Lue/Unsplash

Lisaks meteoroloogidele saavad Saksamaa madal- ja kõrgrõhkkondadele nimesid anda kõik soovijad. Päikeselise perioodi ristimine maksab 360 eurot, vihmasele ajale nime andmise eest tuleb välja käia 240 eurot.

Juhtimaks tähelepanu riigi üha mitmekesistuvale rahvastikule ning nende kaasatuse suurendamiseks ongi grupp ajakirjanikke tänavused tormid juba ennetavalt ära nimetanud: kõigepealt tuleb Ahmet, siis Cemal, seejärel Goran, Hakim ja Dimitrios.

Sama seltskond nimetas ära ka mitu kõrgrõhkkonda, mis said poola, heebrea ja slaavi nimed. Peagi võib seega ilmateates juttu tulla Bozenast, Chanast või Dragicast.

Ilmastikunähtuste nimetamisõiguse ostmise taga on organisatsioon New German Media Makers, mis ühendab mitmesuguse kultuurilise taustaga Saksa ajakirjanikke.

Grupi liider on Türgi juurtega Ferda Ataman, kelle sõnul on ilmale seni üsna tüüpilisi saksa nimesid pandud. Rahvastik on aga oluliselt mitmekesisem ja just sellele projekt #WeatherCorrection õigupoolest au annabki.

The Guardiani andmeil on ettevõtmise puhul oluline just sümboolne mõõde, mis kantud soovist, et Saksamaa kultuuriline mitmekesisus oleks paremini tajutav kõigis ühiskonda puudutavates küsimustes.

Ajakirjanikud ei ostnud ära siiski kõiki nimesid ja 2021. aastal tulevad ilmateatesse ka näiteks Reinhard, Margarethe ja Waltraud.

Toimetaja: Maarja Merivoo-Parro

Allikas: The Guardian

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: