Karl Schlossmanni medali pälvis Irja Lutsar

Irja Lutsar
Irja Lutsar Autor/allikas: Gergey Lukecha/ERR

Eesti Teaduste Akadeemia tunnustas Karl Sclossmanni nimelise medaliga meditsiinilise mikrobioloogia professorit Irja Lutsarit, et kõrgelt hinnata tema panust COVID-19 kriisi leevendamisel.

Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere lausus, et suuresti tänu Irja Lutsari kompetentsile ja kogemusele tehti õigeid otsuseid, anti valitsusele pädevat nõu ning veendi ühiskonda rakendama teaduslikult põhjendatud käitumisnorme. 

Karl Schlossmanni medal on üks viiest Eesti Teaduste Akadeemia nimelisest medalist, see on akadeemia kõrgeim autasu Eesti teadlasele arstiteaduses ja sellega seotud erialadel, mis antakse välja mitte sagedamini kui nelja aasta järel. Medal on nimetatud Eesti bioloogi ja arstiteadlase Karl Schlossmanni järgi.

Veel tunnustati Teaduste Akadeemia medaliga riigiõiguse sihtkapitali nõukoja liiget dr Rait Marustet, kes on pikka aega olnud riigiõiguse aluste tutvustaja ja sisukas rakendaja ning sellel aastal esile tõusnud kui Eesti omariikluse põhidokumentide elavaks kirjutaja.

Teaduste Akadeemia tunnustas ka oma medaliga suursaadik Riivo Sinijärve, kes on akadeemik Endel Lippmaa loengute vedaja ning samas akadeemia hea nõustaja.

Veel tunnustas Teaduste Akadeemia oma medaliga Anne Pöitelit, kes on olnud akadeemia kauaaegne pühendunud töötaja ning ta on olnud rahvusvaheliste suhete tugisammas Teaduste Akadeemias.

Eesti Teaduste Akadeemia medalit antakse üksikisikutele suurte teenete eest Eesti teaduse arendamisel või selle arendamisele kaasaaitamisel, samuti teenete eest Eesti Teaduste Akadeemia ülesannete täitmisel.

Autasusid jagati Teaduste Akadeemia üldkogu istungil.

Toimetaja: Indrek Ojamets

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: