HIV-i saab diagnoosida ka koduse testiga ({{commentsTotal}})

HIV-i kiirtesti saab teha ka kodus.
HIV-i kiirtesti saab teha ka kodus. Autor/allikas: Tiit Mõtus

HI viirust saab diagnoosida ka kodus tehtava testiga, mille täpsus on 99,7 protsenti.

Neljapäevasel AIDS-i vastu võitlemise päeval tutvustas testide maaletooja koduseid kiirteste, mis annavad vastuse 15 minutiga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eesti on HIV-i leviku poolest Euroopas esikohal ja paljud inimesed pole oma nakatumisest teadlikud.

Kiirtest pakub inimestele nakkusest teadasaamiseks privaatset võimalust. Testimiseks on vaja sõrmeotsast ühte tilka verd.

Toimetaja: Merili NaelVaade Emajõele.Vaade Emajõele.
Teadlased ei näe Emajõe tselluloositehase plaane loodussäästlikena

Eesti puidu väärindamine on teretulnud, kuid praeguste pealiskaudsete andmete põhjal tehtud analüüside põhjal on küsitav, kas Emajõgi kannaks välja tehasest tuleva lisareostuse. Paistab ka, et riigil pole plaani, kuidas majandada metsa siis, kui Tartumaal on ettevõte, kes on valmis ära ostma kõik Eesti ekspordiks mineva puidu. Tselluloositehase mõjude üle veele ja metsale arutlesid Teaduste Akadeemia seminaril Tartu teadlased.

Andmeanalüüs: mees- või naisülemus – kumb on parem?

Kas eestlaste seas mõjutab arvamust oma ülemusest ülemuse sugu? Ülemuse omadused on olulised iga töötaja jaoks ja on tähtis, et jagatakse sarnaseid väärtushinnanguid. Erinevused võivad olla tingitud ka soost – kas see vastas tõele ka 2010. aastal? Seda uurisid Tartu ülikooli tudengid analüüsides sotsiaalteaduslikke andmeid.

Lasteaiaõpetajad peavad õpetust lapsekeskseks, kuid uuring näitab muud

Kuigi lasteaiaõpetajad on enda sõnul omaks võtnud 2008. aastal jõustunud õppekavas välja toodud lapsekeskse kasvatuse põhimõtted, ei lähe see kokku vaatlejate arvamusega, selgub värskelt kaitstud doktoritööst.