"Heureka" õnnitleb: toidunõude teemalise saate võitja on selgunud ({{commentsTotal}})

Autor: Emily Orpin/Creative Commons

Palju õnne, Nele Tõnissoo, vastasid eelmisele vaatajamängu küsimusele õigesti ja võitsid "Õpilase geograafia entsüklopeedia". Põnevat maateaduse avastamist!

"Heureka" meeskond võtab võitjatega ühendust ja annab neile teada, kuidas auhinnad kätte saab.

Eelmine "Heureka" vaatas, kuidas toidunõud meie tervist mõjutavad ja küsis, millal võeti noad-kahvlid kasutusele. Lugesime õigeks vastused, mis ütlesid, et esmalt 11. sajandil, kuid pidevasse kasutusse jäid söögiriistad alles 18. sajandil. Aga ei eksinud ka need, kes emba-kumba sajandit üksi pakkusid.

Täna aga sukeldume "Heurekas" prügimajandusse. Mis saab prügist päras seda, kui selle kodust maja kõrvale prügikasti viid? Läheme külla sorteerimiskeskusesse ja mõtiskleme selle üle, kui suurt osa praegu põletamisele minevast prügist võiks tegelikult hoopis taaskasutusse minna.

Selle nädala vaatajaküsimus on: millisesse prügikasti tuleks panna hambahari?

Jäta oma kontaktandmed ja õige vastus "Heureka" lehele Novaatoris. Tasub osaleda: auhinnad ei ole sugugi otsa saanud! Sel nädalal ootab omanikku kirjastuse Hea Lugu raamat "Tere, Ruby! Programmeerimisseiklused".

Varasemate auhinnamängude võitjad:

Kuldar Mänd

Urmo Muug

Eve Jaanson

Carmen Kuningas

Aala Palm

Anneli Tuisk

Toimetaja: Greete PalmisteLääneriikide tarbimise mõjul sureb Aasias kümneid tuhandeid inimesi

Ainuüksi Lääne-Euroopa ja Ameerika Ühendriikide jaoks mõeldud kaupade tootmisel tekkiv õhureostus viib Hiinas igal aastal enam kui 108 000 inimese enneaegse surmani. Kokku nõuab rahvusvahelisest kaubandusest tingitud õhureostus aastas enam kui 750 000 elu.

Alo Lõhmus: hindamatu huvi ja lämmatav kohustuslikkus

Kohustuslike ainete lisamisest õppekavadesse head nahka ei tule, see-eest nn loovainetes numbrilisest hindamisest loobumine on samm õiges suunas, leiab Alo Lõhmus Vikerraadio päevakommentaaris.

Labor: kured tulevad, õhulõhed sulguvad

Sookurg Ahja 5 on oma kevadisel kojurändel jäänud pikemalt peatuma Põhja-Iisraelis, kus inimesed toidavad teda ja veel tuhandeid liigikaaslasi maitsva maisiga. Noore kure panusest maailma teadusse räägib Eesti maaülikooli ornitoloog Aivar Leito.