"Heureka" õnnitleb: toidunõude teemalise saate võitja on selgunud ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Emily Orpin/Creative Commons

Palju õnne, Nele Tõnissoo, vastasid eelmisele vaatajamängu küsimusele õigesti ja võitsid "Õpilase geograafia entsüklopeedia". Põnevat maateaduse avastamist!

"Heureka" meeskond võtab võitjatega ühendust ja annab neile teada, kuidas auhinnad kätte saab.

Eelmine "Heureka" vaatas, kuidas toidunõud meie tervist mõjutavad ja küsis, millal võeti noad-kahvlid kasutusele. Lugesime õigeks vastused, mis ütlesid, et esmalt 11. sajandil, kuid pidevasse kasutusse jäid söögiriistad alles 18. sajandil. Aga ei eksinud ka need, kes emba-kumba sajandit üksi pakkusid.

Täna aga sukeldume "Heurekas" prügimajandusse. Mis saab prügist päras seda, kui selle kodust maja kõrvale prügikasti viid? Läheme külla sorteerimiskeskusesse ja mõtiskleme selle üle, kui suurt osa praegu põletamisele minevast prügist võiks tegelikult hoopis taaskasutusse minna.

Selle nädala vaatajaküsimus on: millisesse prügikasti tuleks panna hambahari?

Jäta oma kontaktandmed ja õige vastus "Heureka" lehele Novaatoris. Tasub osaleda: auhinnad ei ole sugugi otsa saanud! Sel nädalal ootab omanikku kirjastuse Hea Lugu raamat "Tere, Ruby! Programmeerimisseiklused".

Varasemate auhinnamängude võitjad:

Kuldar Mänd

Urmo Muug

Eve Jaanson

Carmen Kuningas

Aala Palm

Anneli Tuisk

Toimetaja: Greete PalmisteOokean.Ookean.
Kalad tulid maismaale arvatust kiiremini

Kalade areng vee-elukatest maismaaloomadeks võis käia seniarvatust palju kiiremini. Nii väidavad kanada ja rootsi teadlased, kes on tänapäevaste võtetega uuesti põhjalikult läbi uurinud ühe enam kui 300 aastat tagasi Šotimaalt leitud loomafossiili.

Osama bin Laden.Osama bin Laden.
Doktoritöö analüüsis Usāma ibn Lādini sõnumeid uudse meetodiga

Tallinna ülikooli doktorant Helen Geršman uuris Saudi Araabiast pärit Usāma ibn Lādini kirjalikke ja suulisi sõnumeid retoorilisest vaatenurgast, mida pole sarnaselt varem analüüsitud.

Valguskiir andis teada valge kääbuse massi

Taevatähtede massi pole niisama lihtne mõõta. Neid ei saa ju lihtsalt kaalule asetada, aga õnneks on olemas Einsteini üldrelatiivsusteooria, mille abiga on nüüd esimest korda otseselt üle mõõdetud ühe valge kääbustähe mass.

Geenivaramule on geeniproovi andnud 52 000 inimest

Ligi viis protsenti Eesti täisealisest elanikkonnast ehk umbes 52 000 inimest on Eesti geenivaramule andnud oma geeniproovi. Tulevast sügisest hakkab geenivaramu kõigile neile, kel on geenitest tehtud, jagama tervise kohta personaalset tagasisidet. Ühtlasi loodab geenivaramu hakata lähiaastatel koguma uusi geeniproove, millest saaks infot enda geeniandmete kohta suisa ligi 500 tuhat inimest.