Palju õnne, Kuldar Mänd! ({{commentsTotal}})

Kass loomaarsti juures.
Kass loomaarsti juures. Autor/allikas: Lindsey Turner/Creative Commons

Oled Varraku "Looduse radadel. Maailma looduse teejuht" värske võitja, sest vastasid õigesti küsimusele, mida on loomaarstid pidanud loomade kõhtudest välja opereerima.

ETV2 võtab sinuga peagi ühendust ja selgitab, kuidas auhinna kätte saad.

Teistele "Heureka" fännidele jätkuvad head uudised: veel pooled auhinnad on välja loosimata! Ikka üks iga nädal. Selleks tuleb vastata vaatajaküsimusele ja jätta oma kontaktandmed Novaatori lehele.

Seitsmes saade räägib sellest, kuidas toidunõud meie elu ja toitumist mõjutavad. Sel teemal koostasime ka viktoriini, millest selgub, et mitte alati ei ole keel ja nina toidu maitse üle otsustajad.

"Heureka" soovib vaatajatele jaksu nuputamisel!

Toimetaja: Greete PalmisteSotsiaalmeedia keskkonna tarnija peab hiljemalt 24 tundi pärast vastava märgukirja saamist vastava sisuga materjali eetrist eemaldama.Sotsiaalmeedia keskkonna tarnija peab hiljemalt 24 tundi pärast vastava märgukirja saamist vastava sisuga materjali eetrist eemaldama.
Infoteadlane: närvidele käiva sõbra vaigistamisega teed iseendale karuteene

Valeuudiste, pettuste ja muu madala kvaliteediga info üha laienevat levikut saab selgitada inimeste piiratud tähelepanu ja informatsiooni üleküllusega. Valeinfo leviku piiramiseks ei piisa vaid inimeste eluterve kriitikameele arendamisest, tarvis läheb ka sotsiaalmeedia ettevõtete senisest jõulisemat sekkumist, selgub värskest teadustööst.

Vanalinna päevade avamineVanalinna päevade avamine
Postkommunismi varjud: vene elanikkonda iseloomustab endiselt skeptitsism

Kuigi peale valimisaktiivsuse on viimase 12 aasta jooksul suurenenud ka inimeste osalemine kodanikualgatustes, on Eesti elanikkond endiselt pigem võõrandunud ja skeptiline, selgub Tartu ülikooli ühiskonnateadlaste tehtud analüüsist. Siin mängib olulist rolli ka rahvuseline lõhe, mis on muutnud just siin elavad venelased pigem vaikselt protestivateks kui aktiivseteks kodanikeks.

Sauruste maailmale panid aluse vulkaanid

Kuidas dinosaurused hukkusid, see on praegu üsna selge: tuli suur asteroid, mis põhjustas üleilmse katastroofi. Kuid sauruste ajastu arvatavasti ka algas võimsate loodusnähtustega.