Palju õnne, Kuldar Mänd! ({{commentsTotal}})

Kass loomaarsti juures. Autor: Lindsey Turner/Creative Commons

Oled Varraku "Looduse radadel. Maailma looduse teejuht" värske võitja, sest vastasid õigesti küsimusele, mida on loomaarstid pidanud loomade kõhtudest välja opereerima.

ETV2 võtab sinuga peagi ühendust ja selgitab, kuidas auhinna kätte saad.

Teistele "Heureka" fännidele jätkuvad head uudised: veel pooled auhinnad on välja loosimata! Ikka üks iga nädal. Selleks tuleb vastata vaatajaküsimusele ja jätta oma kontaktandmed Novaatori lehele.

Seitsmes saade räägib sellest, kuidas toidunõud meie elu ja toitumist mõjutavad. Sel teemal koostasime ka viktoriini, millest selgub, et mitte alati ei ole keel ja nina toidu maitse üle otsustajad.

"Heureka" soovib vaatajatele jaksu nuputamisel!

Toimetaja: Greete PalmisteKuula, mis häält teevad lohukivid

Mis on lohukivid? Kuidas lohukivid seostuvad loodusmaastiku, üksteise ja muististega? Millist häält lohukivid teevad? Millist tüüpi kividega on kõige tõhusam lohke kivi sisse toksida? Kui kaua ühe lohu tegemine üldse aega võtab?

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Ka emased tihased laulavad

Talvise pööripäeva järel päevade pikenedes hakkavad linnud üha aktiivsemalt laulma. Kui mitte varem, siis hiljemalt jaanuari lõpu päikselistel päevadel võib rasva- ja sinitihaseid laulmas kuulda.