ÜRO: 2016 on tõenäoliselt teadaolevaist kuumim aasta ({{commentsTotal}})

Põud Paraguays. Autor: Jorge Adorno/Reuters/Scanpix

Lõppevast aastast kujuneb suure tõenäosusega kuumim dokumenteeritud aasta, teatas ÜRO esmaspäeval.

2016. aasta keskmine temperatuur on prognoosi kohaselt 1,2 kraadi Celsiuse järgi kõrgem tööstusrevolutsiooni eelsest tasemest, mis tähendab, et 17 kuumimast dokumenteeritud aastast 16 leidsid aset käimasoleval sajandil, teatas ÜRO Meteoroloogiaorganisatsioon (WMO), lisades, et 17 kõige soojemast dokumenteeritud aastast on 16 olnud sel sajandil.

"Uus aasta ja uus rekord. 2015. aasta kõrged temperatuurid saavad sel aastal suure tõenäosusega löödud," ütles WMO peasekretär Petteri Taalas.

ÜRO hoiatas Marrakeshi kliimafoorumil katastroofiliste tagajärgede eest, kui kliima soojenemist ei suudeta peatada.

2016. aasta algul tõstis temperatuure ilmastikunähtus El Niño, kuid temperatuurid püsisid kõrgel ka pärast selle mõju taandumist. Venemaa arktilistes piirkondades oli temperatuur pikaajalisest keskmisest paiguti 6-7 kraadi, mujal Venemaa Arktikas, Alaskal ja Kanada loodeosas vähemalt kolm kraadi kõrgem.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Allikas: BNSÜhe minuti loeng: mis muudab koolilapsed õnnetuks?

Kuigi on lihtne arvata, et õpilaste mureliku meele põhjus on kooliväsimus, võib olla väsimus hoopis märk mõningatest puuduvatest õpioskustest, leiab Tallinna ülikooli haridusteaduste instituudi teadur Grete Arro.

Video: TalveAkadeemia teaduspäev

Tartus ja Tallinnas toimunud Tudengiteaduse nädal tipnes teaduskeskuses Ahhaa toimuva teaduspäevaga. Ettekandeid tudengite uurimistöödest sai jälgida ka ERR Novaatori vahendusel. Teadustööde selleaastaseks läbivaks märksõnaks oli sel aastal jätkusuutlikkus.

Energiatootjate süsinikuheitmete maht ei kasva

Maailma energiasektori süsinikdioksiidiheitmete hulk ei kasvanud mullu kolmandat aastat järjest.