"Heureka" kolmanda vaatajamängu õige vastus ja võitja ({{commentsTotal}})

Vaatajamängu õige vastus on 85,5 liitrit. Autor: Heureka

Teadussaate "Heureka" kolmanda saate eel küsisime, milline on rekordkogus piima, mille on suutnud Eestis toota üks lehm. Õige vastus sellele on 85,5 liitrit. Vaatajamängu võitja on Carmen Kuningas!

Palju õnne, Carmen! "Heureka" toimetus võtab sinuga õige pea ühendust ja selgitab, kuidas saad kätte auhinnaraamatu "50 sõlme, mida pead oskama".

Eelmise nädala saates uuris "Heureka", millest tekib piim, miks just lehmad seda annavad ja kuidas piim poodi jõuab. Kui piima teemaline saade vaatamata jäi, saad seda järele vaadata.

Juba täna õhtul saab eelvaadata "Heureka" osa, mis selgitab, millest koosneb õhk. Uuringute järgi on Eestis väga puhas õhk, kuid ometi tõmbame sisse hingates kopsud saasteaineid täis. Õhus on ohtlikke peeneid ja ülipeeneid osakesi, mis võivad lausa inimeste eluiga lühendada.

Kui palju lühendavad osakesed näiteks tallinlase eluiga? Kas see võiks olla 1,1 kuud või 7,7 kuud või hoopis 11,5 kuud?

Jäta küsimusele vastus ankeedis.

Selle nädala auhind on kirjastuse Varrak raamat "Noor progeja". Selle samm-sammuliste juhendite ja lõbusate illustratsioonidega raamatu abil saab noor arvutihuviline õppida kasutama Logo, looma arvutimänge Scratchis, programmeerima Pythonis, katsetama HTML-iga ja kirjutama JavaScripti, et teha ise lõbusaid veebilehti. Ja veel palju muudki! Robotitest abilised hoolitsevad selle eest, et kõik saaks selgeks mänguliselt ja loovalt.

Täna õhtul on õhust ja selle saastest rääkiv "Heureka" huvilistele Novaatori lehel eelvaadatav.

Toimetaja: Greete PalmistePuuviljad võisid anda hoogu primaatide aju suurenemisele

Inimeste eellaste ja teiste primaatide ajumaht hakkas kasvama puuviljarikka toidusedeli toel, selgub kümneid primaate hõlmanud uuringust. Ajukoore suurust indiviidi ümbritseva sotsiaalse rühmaga seostav Robin Dunbar peab tööd näiteks halvasti tehtud eeltööst.

Psühholoog: sobimatu õpikeskkond tekitab koolinoortes depressiooni

Märtsi-aprilli Horisondile antud intervjuus viitab Tallinna ülikooli haridusinnovatsiooni keskuse teadur Grete Arro, et tänasel koolisüsteemil on oma roll selles, miks 12–19-aastased Eesti noored tarvitavad rohkem kui eales varem rahusteid ja antidepressante.

WMO: maailma kimbutavad jätkuvalt äärmuslikud ilmaolud

Möödunud aasta läks ajalukku rekordilise õhutemperatuuri, erakordselt väikese merejää ulatuse ning enneolematult kiire süsinikdioksiidi suhtelise sisalduse tõusuga, näitab Maailma Meteoroloogia Organisatsiooni raport. Aastat vürtsitasid mitmed äärmuslikud ilmaolud.