Heureka teise vaatajaküsimuse võitja on selgunud ({{commentsTotal}})

Heureka Autor: ERR/Downtown Studios

Teadussarja "Heureka" vaatajaküsimuse teise auhinna ajakirja "Miks ja kuidas" poole aasta tellimuse võitis Aala Palm, kes vastas õigesti küsimusele "Mida me otsime alateadlikult partneri näost?".

Eelmisel nädalal uuris ETV2 teadussaade "Heureka", kuidas inimesed armuvad. Sellega seoses küsisime "Mida me otsime alateadlikult partneri näost?". Sel nädalal naeratas loosiratas Aala Palmile, kes võitis ajakirja "Miks ja kuidas" poolaasta tellimuse.

Käesoleva nädala "Heureka" vaatajaküsimus on "mis on Eesti päevane piimarekord?", millele saab vastata alates täna õhtust. Vastuse leiad homme õhtul kell 19.30 ETV2 eetris olevast saatest "Heureka". Ühtlasi on "Heureka" kolmas osa juba täna õhtul eelvaadatav ETV2 lehel, Novaatoris ja Lastejaamas.

Sel nädalal on auhinna välja pannud Kirjastus "Hea lugu" raamatu "50 sõlme, mida pead oskama" Raamatus on üksikasjalikud juhendid, kuidas siduda 50 sõlme, mis aitavad sind igas olukorras, olgu need siis meremehesõlmed purjetamisretkel või sõlmed ja silmused matkal ja mägironimisel. Raamatuga on kaasas kaks harjutamisnööri, nii et võid kohe sõlmesidumisega alustada.

Toimetaja: Allan RajaveeÜhe minuti loeng: mis muudab koolilapsed õnnetuks?

Kuigi on lihtne arvata, et õpilaste mureliku meele põhjus on kooliväsimus, võib olla väsimus hoopis märk mõningatest puuduvatest õpioskustest, leiab Tallinna ülikooli haridusteaduste instituudi teadur Grete Arro.

Video: TalveAkadeemia teaduspäev

Tartus ja Tallinnas toimunud Tudengiteaduse nädal tipnes teaduskeskuses Ahhaa toimuva teaduspäevaga. Ettekandeid tudengite uurimistöödest sai jälgida ka ERR Novaatori vahendusel. Teadustööde selleaastaseks läbivaks märksõnaks oli sel aastal jätkusuutlikkus.

Energiatootjate süsinikuheitmete maht ei kasva

Maailma energiasektori süsinikdioksiidiheitmete hulk ei kasvanud mullu kolmandat aastat järjest.