R2 Agenda video: päästeamet tutvustas uut päästedrooni ({{commentsTotal}})

Eeva Esse Autor: Arne Holm, ERR
{{1476783343000 | amCalendar}}

Raadio 2 saate "Agenda" rubriigis "Tehnikaminutid" esitles päästeameti päästeteenistuse vanemoperatiivkorrapidaja Andres Mumma uut päästedrooni. Mehitamata lennuvahendiga oli võimalik täpsemalt tutvuda "Agenda" otsepildi vahendusel.

Kui 2014. aasta 1. aprillil tegi päästeamet nalja, et hakkavad droonide abil teostama suitsuandurite kontrolli, siis praeguseks on droonide jõudmine päästajate varustusse saanud reaalsuseks. Sestap võttis päästeameti päästeteenistuse vanemoperatiivkorrapidaja Andres Mumma täna endaga Raadio 2 stuudiosse kaasa päästedrooni.

Intervjuud on võimalik järelevaadata siit:

Toimetaja: Allan RajaveePuuviljad võisid anda hoogu primaatide aju suurenemisele

Inimeste eellaste ja teiste primaatide ajumaht hakkas kasvama puuviljarikka toidusedeli toel, selgub kümneid primaate hõlmanud uuringust. Ajukoore suurust indiviidi ümbritseva sotsiaalse rühmaga seostav Robin Dunbar peab tööd näiteks halvasti tehtud eeltööst.

Psühholoog: sobimatu õpikeskkond tekitab koolinoortes depressiooni

Märtsi-aprilli Horisondile antud intervjuus viitab Tallinna ülikooli haridusinnovatsiooni keskuse teadur Grete Arro, et tänasel koolisüsteemil on oma roll selles, miks 12–19-aastased Eesti noored tarvitavad rohkem kui eales varem rahusteid ja antidepressante.

WMO: maailma kimbutavad jätkuvalt äärmuslikud ilmaolud

Möödunud aasta läks ajalukku rekordilise õhutemperatuuri, erakordselt väikese merejää ulatuse ning enneolematult kiire süsinikdioksiidi suhtelise sisalduse tõusuga, näitab Maailma Meteoroloogia Organisatsiooni raport. Aastat vürtsitasid mitmed äärmuslikud ilmaolud.