TTÜ teadlane: Samsung läks telefoni akut arendades veidi liiga kaugele ({{commentsTotal}})

Tallinna tehnikaülikooli füüsikainstituudi dotsendi Arvo Mere sõnul on liitiumioonakude puhul on tihti probleemiks sisemise lühise tekkimine ning see pole ainult Samsungi mure.

Küll aga läks Samsung ilmselt akut arendades veidi liiga kaugele, püüdes kasutusele võtta üliväikese, kuid suure mahutavusega aku, ning seetõttu kannatas töökindlus, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Selle Samsungi telefoni aku on suure mahutavusega väga väikese ruumala juures, nentis Arvo Mere. Aku mahtuvus on 3800 milliampertundi ning ta on ise ikka väga õhuke. “Ta on tipp-parameetritega. See on ka ilmselt põhjuseks, miks mõned telefonid süttivad.”

Küsimusele, kas seda probleemi oleks Samsungil olnud keeruline lahendada või lõpetati see tootmine eeskätt siis emotsionaalsetel või mainekujunduslikel põhjustel, vastas Arvo Mere: “Ma arvan, et see oli mainekujunduslikel põhjustel, sest tänapäeval ei ole tõesti mingi probleem uurida see viga välja ja teha sellele telefonile töökindel aku, kasvõi natukene väiksema mahtuvusega, mis oleks olnud hea lahendus tegelikult.”

Arvo Mere selgitab videointervjuus, kuidas ja miks need akud plahvatavad. Üks ja ehk ka peamine põhjus on selles, et Samsungi selle telefoni aku mahutavus on ülisuur oma väga väikeste mõõtmete juures.

Toimetaja: Oliver Kahu, Marju HimmaKuula, mis häält teevad lohukivid

Mis on lohukivid? Kuidas lohukivid seostuvad loodusmaastiku, üksteise ja muististega? Millist häält lohukivid teevad? Millist tüüpi kividega on kõige tõhusam lohke kivi sisse toksida? Kui kaua ühe lohu tegemine üldse aega võtab?

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Ka emased tihased laulavad

Talvise pööripäeva järel päevade pikenedes hakkavad linnud üha aktiivsemalt laulma. Kui mitte varem, siis hiljemalt jaanuari lõpu päikselistel päevadel võib rasva- ja sinitihaseid laulmas kuulda.