TTÜ teadlane: Samsung läks telefoni akut arendades veidi liiga kaugele ({{commentsTotal}})

Tallinna tehnikaülikooli füüsikainstituudi dotsendi Arvo Mere sõnul on liitiumioonakude puhul on tihti probleemiks sisemise lühise tekkimine ning see pole ainult Samsungi mure.

Küll aga läks Samsung ilmselt akut arendades veidi liiga kaugele, püüdes kasutusele võtta üliväikese, kuid suure mahutavusega aku, ning seetõttu kannatas töökindlus, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Selle Samsungi telefoni aku on suure mahutavusega väga väikese ruumala juures, nentis Arvo Mere. Aku mahtuvus on 3800 milliampertundi ning ta on ise ikka väga õhuke. “Ta on tipp-parameetritega. See on ka ilmselt põhjuseks, miks mõned telefonid süttivad.”

Küsimusele, kas seda probleemi oleks Samsungil olnud keeruline lahendada või lõpetati see tootmine eeskätt siis emotsionaalsetel või mainekujunduslikel põhjustel, vastas Arvo Mere: “Ma arvan, et see oli mainekujunduslikel põhjustel, sest tänapäeval ei ole tõesti mingi probleem uurida see viga välja ja teha sellele telefonile töökindel aku, kasvõi natukene väiksema mahtuvusega, mis oleks olnud hea lahendus tegelikult.”

Arvo Mere selgitab videointervjuus, kuidas ja miks need akud plahvatavad. Üks ja ehk ka peamine põhjus on selles, et Samsungi selle telefoni aku mahutavus on ülisuur oma väga väikeste mõõtmete juures.

Toimetaja: Oliver Kahu, Marju HimmaSotsiaalmeedia keskkonna tarnija peab hiljemalt 24 tundi pärast vastava märgukirja saamist vastava sisuga materjali eetrist eemaldama.Sotsiaalmeedia keskkonna tarnija peab hiljemalt 24 tundi pärast vastava märgukirja saamist vastava sisuga materjali eetrist eemaldama.
Infoteadlane: närvidele käiva sõbra vaigistamisega teed iseendale karuteene

Valeuudiste, pettuste ja muu madala kvaliteediga info üha laienevat levikut saab selgitada inimeste piiratud tähelepanu ja informatsiooni üleküllusega. Valeinfo leviku piiramiseks ei piisa vaid inimeste eluterve kriitikameele arendamisest, tarvis läheb ka sotsiaalmeedia ettevõtete senisest jõulisemat sekkumist, selgub värskest teadustööst.

Vanalinna päevade avamineVanalinna päevade avamine
Postkommunismi varjud: vene elanikkonda iseloomustab endiselt skeptitsism

Kuigi peale valimisaktiivsuse on viimase 12 aasta jooksul suurenenud ka inimeste osalemine kodanikualgatustes, on Eesti elanikkond endiselt pigem võõrandunud ja skeptiline, selgub Tartu ülikooli ühiskonnateadlaste tehtud analüüsist. Siin mängib olulist rolli ka rahvuseline lõhe, mis on muutnud just siin elavad venelased pigem vaikselt protestivateks kui aktiivseteks kodanikeks.

Sauruste maailmale panid aluse vulkaanid

Kuidas dinosaurused hukkusid, see on praegu üsna selge: tuli suur asteroid, mis põhjustas üleilmse katastroofi. Kuid sauruste ajastu arvatavasti ka algas võimsate loodusnähtustega.