Linnuvaatluspäevadel vaadeldi üle 130 linnuliigi ({{commentsTotal}})

Autor: Pärnu Postimees/Scanpix

Nädalavahetusel toimunud rahvusvahelistel linnuvaatluspäevadel EuroBirdwatch2016 olid linnuhuvilised pühapäeva pärastlõunaks Eestis kokku lugenud ligi 50 000 lindu vähemalt 132 liigist.

Võrreldes varasemate aastatega tõotab liikide arv tulla keskmine, kuid vaadeldud lindude arv kesine. Just nädalavahetuseks saabus lindude sügisrändes väike paus.

Enamik sookurgi, tihaseid ja teisi n-ö esimese laine rändureid on Eestist läinud, samas haned, arktilised veelinnud ja teised massrändurid hakkavad alles saabuma.

Siiski jätkus näiteks Pärnumaal Kabli rõngastusjaamas sabatihaste erakordselt arvukas ränne.

Esialgse kiirkokkuvõtte andmetel loendati linnuvaatluspäevadel kõige enam kuldnokki, viuparte, merivarte, valgepõsk-laglesid, hanesid ja kiivitajaid.

Kõige sagedamini nähtud liigid olid samad ja samas järjestuses nagu eelmiselgi aastal: rasvatihane, hallvares, pasknäär, sinikael-part ja harakas.

Esialgsetel andmetel oli kõige haruldasem kohatud liik vööt-lehelind, keda on sel sügisel meil nähtud juba erakordselt palju. Huvitavamad liigid olid ka näiteks koldjalg-hõbekajakas, lepalind, sinirind, lõopistrik.

Eestimaal on veel liikvel isegi mõni valge-toonekurg ja hulk suitsupääsukesi.

Nädalavahetusel tehtud linnuvaatluste tulemusi oodatakse 5. oktoobrini. Neid saab edastada veebi vaatlusvormi abil Eesti Ornitoloogiaühingu kodulehel www.eoy.ee või saata postiga aadressil Veski 4, 51005 Tartu.

Linnuvaatluspäevade lõplik kokkuvõte tehakse oktoobri teisel nädalal.

Toimetaja: Merili NaelKuula, mis häält teevad lohukivid

Mis on lohukivid? Kuidas lohukivid seostuvad loodusmaastiku, üksteise ja muististega? Millist häält lohukivid teevad? Millist tüüpi kividega on kõige tõhusam lohke kivi sisse toksida? Kui kaua ühe lohu tegemine üldse aega võtab?

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Ka emased tihased laulavad

Talvise pööripäeva järel päevade pikenedes hakkavad linnud üha aktiivsemalt laulma. Kui mitte varem, siis hiljemalt jaanuari lõpu päikselistel päevadel võib rasva- ja sinitihaseid laulmas kuulda.