Otse kell 14.30: USA astronaudi loeng Maast ja Maale kosmosest ({{commentsTotal}})

USA astronaut kolonel Douglas H. Wheelock Autor: NASA/Wikimedia Commons

Täna pärastlõunal peab USA astronaut kolonel Douglas H. Wheelock TTÜ Mektorys avaliku loengu, millest oteülekannet vahendab ka ERR Novaator.

Loeng toimub ürituse „Off the Earth – For the Earth“ TTÜ Mektorys (Raja 15) algusega kell 14.30.

Kõrgelt tunnustatud NASA astronaut, kolonel Wheelock on kosmoses veetnud 178 päeva ja käinud kosmosekõndidel kokku 43 tunni ja 30 minuti jagu.

Muuhulgas on tema esimene inimene, kes tegi kosmoses Foursquare’i rakenduses check-in’i ja jagas Twitteri vahendusel hulga pilte oma missioonidest.

Peale kolonel Wheelock’i ettekannet ning küsimustevooru, toimub ühtlasi ka arutelu „Estonian Space Endeavors“, mille käigus vaadatakse otsa kosmosevaldkonna hetkeseisule Eestis.

Lisaks arutletakse, milline võib selle valdkonna tulevik välja näha ajal, mil üha enam teevad kosmoseagentuurid koostööd erasektoriga, kes tahavad kosmosetehnoloogiat kommertseesmärgil kasutada. Arutlejate hulgas on ka kolonel Wheelock.

Loeng ja arutelu on inglise keeles ilma tõlketa.

Toimetaja: Marju HimmaÜhe minuti loeng: mis muudab koolilapsed õnnetuks?

Kuigi on lihtne arvata, et õpilaste mureliku meele põhjus on kooliväsimus, võib olla väsimus hoopis märk mõningatest puuduvatest õpioskustest, leiab Tallinna ülikooli haridusteaduste instituudi teadur Grete Arro.

Video: TalveAkadeemia teaduspäev

Tartus ja Tallinnas toimunud Tudengiteaduse nädal tipnes teaduskeskuses Ahhaa toimuva teaduspäevaga. Ettekandeid tudengite uurimistöödest sai jälgida ka ERR Novaatori vahendusel. Teadustööde selleaastaseks läbivaks märksõnaks oli sel aastal jätkusuutlikkus.

Energiatootjate süsinikuheitmete maht ei kasva

Maailma energiasektori süsinikdioksiidiheitmete hulk ei kasvanud mullu kolmandat aastat järjest.