Kablis rõngastatud linde on leitud tuhandete kilomeetrite kauguselt ({{commentsTotal}})

Pärnumaal Kabli linnujaamas on augustist novembrini üleval 17 meetri kõrgune mõrdpüünis, kuhu sattunud linnud rõngastatakse. Lindude rännet on Kablis uuritud 1969. aastast.

Kablis rõngastatud linde on leitud tuhandete kilomeetrite kaugusel. Tihaste puhul tuleb selliseid teateid näiteks kahesaja rõngastatud linnu kohta kolm. Pöialpoisse tuleb aga rõngastada tuhat, et üks teade saada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Erandlikuks taasleiuks võib pidada üht suitsupääsukest üheksa tuhande kilomeetri kauguselt. Aga üldiselt Kablis rändavad ikkagi tihaslased, põõsalinnud, rästaslased, kelle talvitusalad on Lääne-Euroopas. Neist kõige kaugemale lähevadki rästad, öörändurid, punarinnad, musträstas, laulurästas, vainuräastas, kelle rändekaugused piirduvad kolme tuhande kilomeetriga. Prantsusmaalt, isegi Hispaaniast on üksikuid leide," rääkis keskkonnaagentuuri peaspetsialist Meelis Leivits.

Tihased on tagasihoidlikumad ja talvituvad Saksamaa ja Poola aladel, kus on mõnusad talved.

Toimetaja: Merili NaelLääneriikide tarbimise mõjul sureb Aasias kümneid tuhandeid inimesi

Ainuüksi Lääne-Euroopa ja Ameerika Ühendriikide jaoks mõeldud kaupade tootmisel tekkiv õhureostus viib Hiinas igal aastal enam kui 108 000 inimese enneaegse surmani. Kokku nõuab rahvusvahelisest kaubandusest tingitud õhureostus aastas enam kui 750 000 elu.

Alo Lõhmus: hindamatu huvi ja lämmatav kohustuslikkus

Kohustuslike ainete lisamisest õppekavadesse head nahka ei tule, see-eest nn loovainetes numbrilisest hindamisest loobumine on samm õiges suunas, leiab Alo Lõhmus Vikerraadio päevakommentaaris.

Labor: kured tulevad, õhulõhed sulguvad

Sookurg Ahja 5 on oma kevadisel kojurändel jäänud pikemalt peatuma Põhja-Iisraelis, kus inimesed toidavad teda ja veel tuhandeid liigikaaslasi maitsva maisiga. Noore kure panusest maailma teadusse räägib Eesti maaülikooli ornitoloog Aivar Leito.