Interaktiivne kontrolltöö: matemaatika, keemia, eesti keel... ({{commentsTotal}})

Mida mäletad koolitunnist?
Mida mäletad koolitunnist? Autor: ERR

Funktsionaalne lugemine ja probleemilahendusoskus - need on märksõnad, mis tänapäevases koolis on tihti käibel. ERRi multimeediatoimetus pani kokku väikese teadmistekontrolli, et algavaks kooliaastaks tuletada meelde, kuidas see koolis õppimine ikkagi käib.

 

Toimetaja: Allan Rajavee, Marju HimmaTäisnimekiri võitjatest: tänavused parimad õpilastööd

Parimad õpilasteadlased üle Eesti kogunesid Tallinnasse lauluväljakule esitlema oma uurimistööde tulemusi ning reede pärastlõunal jagati välja riiklikud tunnustused parimate tööde autoritele ja juhendajatele.

Uuendatud: 16:04 
Steve.Steve.
Kodanikuteadlased leidsid uut tüüpi virmalise

Kodanikuteadlased on üheskoos elukutseliste füüsikutega kirjeldanud uut tüüpi virmalist. Steve'iks nimetatud atmosfäärinähtus toob esile sotsiaalmeedia kasvava olulisuse teadusuuringutes.

ALICE eksperiment.
Põrgutis võis tekkida tilgake noort universumi

Vaid mõni miljondik pärast Suurt Pauku täitis universumi aine algosakestest – kvarkidest ja gluoonitest – koosnev ülikuum supp. Suure Tuumaosakeste Põrguti juures töötavad füüsikud teatavad nüüd, et sarnast ainet saab tekitada ka tavaliste vesinikutuumade põrgutamisega. Avastus võib hõlbustada nii universumi algusaegade uurimist kui ka füüsika alustõdede mõistmist.